‘Üşüyorum diyen diyen bize başvursun’

AK Parti milletvekili İsmail Katmerci, ülkede ısınamayan, parasızlıktan çocuğunu okutamayan aile kalmadığını savunarak, "Böyle bir aile varsa bize müracaat etsin." dedi.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Bayındır İlçe Kongresi yapıldı. Divan başkanlığını, AK Parti İzmir İl Başkan Yardımcısı Ömür Kabak yaptığı kongreye İzmir milletvekilleri İsmail Katmerci, Fazıl Karaman, İl Başkanı Ali Aşlık, İl Yönetim Kurulu üyeleri ve çok sayıda partili katıldı. Kongrede seçimi kazanan Necet Yılmaz, Bayındır ilçe başkanı oldu.

Katmerci, kongrede yaptığı konuşmada, hükümetin sosyal politikalarından sözetti. Ülkede ısınamayan, parasızlıktan çocuğunu okutamayan aile kalmadığını söyleyen Katmerci, “Böyle bir aile varsa bize müracaat etsin. AK Parti hükümeti hiçbir vatandaşımızı soğukta bırakmamış, eğitim konusunda da her türlü yardımı yapmıştır. Kaymakamlıklarımıza müracaat eden vatandaşlarımıza gerekli yardımlar yapılmaktadır. 2 milyon ton kömür dağıtılmış, ilköğretim okullarımızda, çocuklarına kitap alamayan aile bırakılmamıştır.” diye konuştu.

Hükümetin, icraatlarıyma kendisine güvenenleri mahçup etmediğini dile getiren İsmail Katmerci, yıllardır dillerden düşmeyen, mizah programlarına konu olan “enflasyon” ve “canavar” kelimelerinin tarihe karıştığını kaydetti.

Milletvekili Karaman ise 2006’nın AK Parti için iç yapılanma yılı olduğunu vurgulayarak, 2007’nin dışa dönük çalışmalar yılı olacağını kaydetti.

İl Başkanı Aşlık da, Türkiye’nin tamamen düzlüğe çıkması için AK Parti’nin ikinci beş yıllık iktidarına ihtiyaç olduğunu belirtti.