Üvey anneye mal kurşunu

Bursa'yı sarsan olay: Bursaspor yöneticisi Parlak'ın 23 yaşındaki oğlu, 32 yaşındaki üvey annesini vurdu. Sebep mal paylaşımı.

Bursaspor’un yönetim kurulu üyesi ve ikinci ligde oynayan Merinosspor Kulübü’nün Başkanı olan Vakkas Parlak’ın oğlu Ahmet Parlak, tekstilci babasından iki ay önce boşanan Nurcan Kovancı’yı tabancayla yaraladı.

Takip edip tetiği çekti
5 yaşındaki kızıyla birlikte taksiden inip eve yürürken birinin takip ettiğini fark eden Kovancı, geri dönünce Ahmet Parlak silahını ateşledi. Kurşun kalbin bir santim yanına geldi. Gözaltına alınan Parlak, “ailevi mesele” deyip susma hakkını kullandı.

“Burnunu kırmıştı”
Olayda mal paylaşımı iddiaları gündeme gelirken Kovancı’nın kardeşi ise şunları söyledi: “Ablam üzerine olan iki daire ve bir arabayı bile geri vermişti… Vakkas boşanmak istemiyordu. Eşinin burnunu bile kırmıştı…”

Takip edip ateş etti

Bursaspor Yönetim Kurulu üyesi Vakkas Parlak’ın 23 yaşındaki oğlu babasından yeni boşanan üvey annesini ağır yaraladı. Olaya mal kavgasının neden olduğu iddia edildi.

Bursalı genç futbolcu paylaşılamayan mallar yüzünden üvey annesini kurşunladı. Bursaspor Yönetim Kurulu Üyesi ve ikinci lig takımlarından Merinosspor Kulübü Başkanı Vakkas Parlak’ın 23 yaşındaki futbolcu oğlu Ahmet Parlak, babasından iki ay önce boşanan üvey annesi Nurcan Kovancı’yı (32) tabancayla vurarak ağır yaraladı. Olayın, 13 yıl evli kaldıktan sonra boşanan üç çocuk sahibi çiftin ayrılma aşamasındaki mal paylaşımından kaynaklanmış olabileceği öne sürüldü. Nurcan Kovancı’nın kardeşi Nihat Kovancı ise mal kavgasının olaya neden olduğu iddialarını reddederek “Ablam üzerindeki 2 daire ve bir arabayı bile geri verdi” dedi. Emniyet yetkilileri ise, üvey anne ile oğlunun aynı sitede oturduklarını, yolda karşılaşınca karşılıklı hakaret ettikleri için olayın meydana geldiğini ifade etti.

KIZININ GÖZÜ ÖNÜNDE VURULDU
Bursa’da spor camiasını şoke eden olay, önceki gün akşam saatlerinde İhsaniye Mahallesi’ndeki Gökkuşağı Evleri’nde meydana geldi. Üvey oğlunun tabancasından çıkan kurşunla sol göğsünden vurulan Kovancı yaşadıklarını şöyle anlattı: “Kocamla hiçbir problemim yoktu. Ancak önceki evliliğinden olan çocukları beni hiçbir zaman kabul etmedi. Ahmet daha önce de üzerime saldırmıştı. Dün beni takip ettiğini farkettiğimde kızım Zehra Naz da yanımdaydı. Arabayı sağa çekip babasını aradım. ‘Oğlun beni takip ediyor, başıma bir şey gelecek, korkuyorum’ dedim. Araçtan inince bir sıcaklık hissettim ve vurulduğumu anladım. Bu sırada devriye gezen polis onu yakaladı” diye konuştu. Kurşunun genç kadının kalbinin bir santimetre yakınından geçtiği belirtilirken, özel bir tıp merkezinde yapılan ilk müdahalenin ardından Acıbadem Hastanesi’ne kaldırılan üç çocuk annesinin öğle saatlerinde hayati tehlikeyi atlattığı bildirildi. Nilüfer Polis Merkezi’nde ifadesine başvurulan baba Vakkas Parlak ise, “Kızım telefonla arayayarak “Baba, Ahmet abim annemi vurdu” dedi. Ben de olayı böyle öğrendim” diye konuştu.