Üvey baba kızını ve damadını öldürdü

Şişli'de, evlenmesine izin vermediği gence kaçan üvey kızına sinirlenen şahıs, kızını ve kaçtığı genci kurşun yağmuruna tuttu

Feriköy Bozkurt Caddesi, 205/1, Daire 3’te oturan Ö.T., kendisinin rızası olmadan sevdiği gençle kaçan üvey kızı 18 yaşındaki Meral Bal ve kendisiyle kaçtığı 30 yaşındaki tekstilci Murat Canpolat’ı tabancasıyla öldürdü. İddiaya göre Ö. T., çocukluğundan beri babalık yaptığı Meral Bal’ı ve sevgilisi Murat Canpolat’ı barışmak istediğini belirterek, evine çağırdı. Ö. T., kendisine evlendiklerini söyleyen kızı ve Canpolat’la kendisinin haberi olmadan evlendikleri için tartışmaya başladı. Üvey babası ile barışmaya ve elini öpmek için ziyarete gelen Meral Bal, üvey babasının Canpolat’a ateş ettiğini görünce hemen kendini sokağa attı. Ö. T., belindeki silahla önce göğsünden 4 el ateş ederek Murat Canpolat’ı öldürdü. Bu sırada kaçmaya çalışan üvey kızı Meral Bal’ı da sokağa çıktığı sırada yakalayan Ö.T., kızına da ateş etmeye başladı. Sırtından ve kafasından vurulan Meral Bal da olay yerinde hayatını kaybetti.

Polis ekipleri olay yerinde uzun süre incelemelerde bulundu. Kaçarak kayıplara karışan Ö. T.’yi yakalamak için araştırma başlatıldı. Ölen Meral Bal ve Murat Canpolat’ın cesetleri aynı ambulansla Şişli Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı.