Uygulama yapan polise vurup kaçtilar

ISTANBUL - Besiktas'ta süpheli sahislarla ilgili uygulama yapan bir polis memuruna, içinde, ikisi kadin 4 kisinin bulundugu lüks bir jip çarpip kaçti.

Besiktas Emniyet Müdürlügü Ekipler Amirliginde görevli 4 aylik polis memuru Murat Dinçer (23)’e, Besiktas Asiyan isiklarda süpheli sahislar üzerinde yay olarak uygulama yaparken, Reina’da egledikten sonra Istinye istikamatinde seyir halinde olan E.A’nin kulandigi 34 GAN 73 plakali lüks bir jip çarpti. Olaydan sonra sürücü E.A, arkadasi S.A. ve kiz arkadaslari I.B. ile N.E. çarptiklari araçla kaçarak olay yerinden uzaklasti. Agir yaralanan Dinçer, arkadaslarinin yardimiyla Istinye Devlet Hastanesi’ne kaldirildi. Ilk müdahalesi burada yapildian Dinçer, daha sonra Cerrahpasa Egitim ve Arastirma Hastanesi’ne sevkedildi. Genç polis memurunun hayati tehlikesinin olmadigi ögrenildi.

Olaydan hemen sonra harekete geçen Besiktas Emniyet Müdürlü’ne bagli bütün birimlere bagli ekipler, zanlilari kisa sürede yakaladi. Yakalanan sürücü E.A., Arnavuköy Polis Merkezi’ne getirilerek sorgulanirken, E.A ile birlikte olan arkadaslari da gözaltina alindi. E. A., “Nden çarpip kaçtiniz?” seklindeki soruya “Görmedim” diye cevap verdi.

Dinçer’in görev arkadasinin ise “Bilerek üstümüze sürdü. Çarptiktan sonra da kaçti” dedigi ögrenildi.

Olayla ilgili sorusturma sürüyor.