Uygulamadan kaçan alkollü TIR şoförü serbest bırakıldı

İzmir'in Narlıdere ilçesinde uygulama yapan trafik polislerinin 'dur' ihtarına uymayarak kaçan ve lastiklerine ateş açılarak durdurulan alkollü TIR şoförü serbest bırakıldı.

İzmir’in Narlıdere ilçesinde uygulama yapan trafik polislerinin ‘dur’ ihtarına uymayarak kaçan ve lastiklerine ateş açılarak durdurulan alkollü TIR şoförü serbest bırakıldı. TIR’da yapılan ilk incelemede de herhangi bir olumsuzluğa rastlanmadı.

Çeşme Gümrük Müdürlüğü’nden aldığı yükle İzmir-Çeşme otoyolu Narlıdere gişelerinden 35 HMT 54 plakalı TIR’la geçen H.A., trafik polislerinin ihtarına uymayarak kaçmaya başladı. Aşırı hızlı kullandığı aracıyla Balçova’dan çevre yoluna girip Gaziemir yönüne seyretti. Polislerin ihtarlarına uymayarak, Gaziemir sapağından Yeşillik Caddesi’ne döndü. Karabağlar yönüne doğru gitmeye başlayan TIR, lastiklerine ateş açılarak Buca ilçesi Şirinyer semtindeki polis okulu yakınlarında durdurulabildi. Polisi yaklaşık bir saat uğraştıran 32 yaşındaki şoför H.A. gözaltına alındı. Zanlının 1,02 promil alkollü olduğu belirlendi. Almanya’dan İtalya’ya gönderilen ve oradan da ro-ro gemisiyle gelen yükü teslim alan H.A.’nın, Kemalpaşa ilçesindeki iki firmaya cam ve rulman götürdüğü öğrenildi. Trafiği tehlikeye sokmak ve polise mukavemet suçlarından hakkında işlem yapılan H.A.’nın ehliyetine el koyuldu.

TIR ise sabah saatlerinde lastiklerinin değişmesinin ardından Alsancak Gümrük Muhafaza Müdürlüğü’ne götürüldü. Dorsesine gümrük kuralları gereği bakılamayan TIR, x-ray cihazından geçirildi. Burada yapılan ilk incelemede herhangi bir olumsuzluk olmadığı, evraklardaki gibi cam ve rulman bulunduğu belirlendi. Polis ekiplerinin, detaylı araştırmayı TIR’ın yükünü boşaltacağı firmalarda yapacağı öğrenildi.