Uyurken dökülen dişleri midesine aktı

İki yıl önce Hatay'ın Kırıkhan ilçesinde diş yaptıran Bayburt'un Konursu beldesinde ikamet eden Ergün Deniz'in (36) dişleri gece uyurken dökülerek midesine aktı.

Beni hemen Bayburt Devlet Hastanesi’ne sevk ettiler. Orada film çektikten sonra Trabzon Farabi Hastanesi’ne sevk ettiler. Yapılan operasyonla dişlerim yemek borusundan temizlendi.” diye anlattı. Ergün Deniz (36), “Yaşadığım bu olaydan dolayı çok zorluk çektim. Başka Bayburtlular’ın da benim durumuma düşmesini istemiyorum.” dedi.

İl Sağlık Müdürü Karabey Kadri Karaoğlu, sahte dişçilerin toplum sağlığını tehdit ettiğini dile getirdi. Sahte dişçiler konusunda daha önce ilgili kamu kurumlarını bilgilendirdiklerini kaydeden Karaoğlu, “Vatandaşımızın bu konuda duyarlı olmasını istiyoruz. Bu şahısları görüldüğü/duyulduğu yerde valiliğe, savcılığa, il sağlık müdürlüğüne, sağlık ocaklarına, 156 jandarmaya, 155 polis imdata, zabıtaya, ihbarda bulunabilirler. Sahte dişçiler öldürücü bir takım hastalıklara (Hepatit B, Hepati C, AİDS, tüberküloz vs…) da sebep olabilmektedir. Sahte dişçilerin ihbarı konusunda halkımızın hassasiyetini bekliyorum.” açıklamasını yaptı