Uyuşturucu alıp vücudunu bıçakladı

Vücudunu bıçakla keserek kendisine zarar veren bir kişi polisin biber gazlı müdahalesiyle etkisiz hale getirildi.

Vücudunu kanlar içerisinde kalan genç, biber gazı kullanarak etkisiz hale getirdi. Vücuduna vurduğu bıçak darbeleriyle kan revan içersinde kalan genç ambulansla hastaneye kaldırıldı.
Olay akşam saatlerinde Barbaros Bulvarı Akbank önünde meydana geldi. 12 yıldan beri sokaklarda yaşadığı öğrenilen Mehmet M. (25) isimli işsiz genç, aldığı uyuşturucu haplar ve alkolün etkisiyle kendinden geçti. Çevresindeki vatandaşlara saldıran M. polisi karşısında görünce bir bankamatiğe kendini siper ettikten sonra bıçakla vücudunu kesmeye başladı. Müdahale etmek isteyen polisleri bıçağı boğazına saplamakla tehdit eden genç uzun süre ikna edilmeye çalışıldı.

Polis anlık dalgınlığından faydalanarak sıktığı biber gazıyla M.’yi etkisiz hale getirmeyi başardı. M.’nin üzerine atlayan ve elindeki bıçağı alan polisler genci yere yatırarak etkisiz hale getirdi. M. karga tulumba taşınarak ambulasla Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Mehmet M.’nin üzerinde yapılan aramada ise çok sayıda uyuşturucu hap bulundu. Ailesinin olmadığı öğrenilen M.’nin 12 yıldan bu yana sokaklarda yaşadığı belirtildi.