Uyuşturucu ile mücadele eğitimi verildi

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Düzce İl Müdürlüğü, Akçakoca Belediyesi, Düzce Üniversitesi (DÜ) ve Emniyet Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği 'Uyuşturucu ve Madde Bağımlılığı Eğitimi' gerçekleştirildi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Düzce İl Müdürlüğü, Akçakoca Belediyesi, Düzce Üniversitesi (DÜ) ve Emniyet Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği ‘Uyuşturucu ve Madde Bağımlılığı Eğitimi’ gerçekleştirildi. Düzce’nin Akçakoca ilçesinde gerçekleştirilen program çağımızın ciddi sıkıntıları içinde yer alan uyuşturucu ve madde bağımlılığı ile mücadelede etkin rol almanın önemi ve bireylere düşen görevlere değinildi.

Belediye Konferans salonunda Düzenlenen eğitimi, Kaçakçılık Organize Suçlar Şube Müdürü Serhat Cora, Düzce Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dilek Akkuş slayt eşliğinde verdi. Eğitime çok sayıda öğretmen ve vatandaş katıldı. Eğitimde bir konuşma yapan Kaçakçılık Organize Suçlar Şube Müdürü Serhat Cora, ‘Ailelerimizle ilgili olarak verebilecek en büyük tavsiyemiz etkili ve kaliteli zaman ayırmaları çocuklarına ilgi ve sevgilerini sunmaları burada oluşabilecek boşluğu uyuşturucu satıcıları doldurabiliyor. Bu yüzden en büyük tavsiyemiz çocuklarıyla ilgilensinler” dedi.

Katılımcı Mine Alpan ”Bu tür organizasyonlar sık sık yapılması halkımız, velilerimiz ve öğrencilerimiz için ok yararlı olacağına inanıyorum, inşallah uyuşturucuyla ilgili başlatılan mücadele sonuç verir ve inşallah çocuklarımızı geleceğe kazandırırız” dedi. CİHAN