Uyuşturucu operasyonu: 4 tukuklama

İstanbul'da, uluslararası uyuşturucu kaçarcılığına yönelik operasyonda yakalanan 7 kişiden 4'ü tutuklandı.

İstanbul’da, uluslararası uyuşturucu kaçarcılığına yönelik jandarmanın düzenlediği operasyonda, 10 kilogram eroine ilişkin yakalanan 7 kişiden 4’ü tutuklandı.

Alınan bilgiye göre, İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ile MİT İstanbul Bölge Başkanlığı ekipleri, İstanbul üzerinden Avrupa ülkelerine uyuşturucu madde kaçakçılığı yapan bir suç örgütünün faaliyetlerinin ortaya çıkarılması için 1 Eylül 2009 tarihinden itibaren çalışma başlattı.

Elebaşılığını R.S’nin yaptığı suç örgütüne yönelik 15 Mart 2010 tarihinde değişik adreslere eş zamanlı olarak düzenlenen operasyonda, R.S’nin evinde poşetlere sarılı halde karton kutu içerisine konulan 10 ayrı pakette toplam 10 kilogram eroin ele geçirildi.

Diğer adreslerde yapılan aramalarda da 2 adet tabanca, 100 adet tabanca fişeği, 7 adet cep telefonu ve sim kartı ele geçirilen operasyonda, örgütün elebaşı R.S’nin yanı sıra E.D, A.E, A.Ö, M.Ö, M.A. ve R.S. gözaltına alındı.

Jandarmadaki işlemlerinin ardından adli makamlara sevk edilen bu kişilerden ikisi yabancı uyruklu olmak üzere dördü tutuklanarak cezaevine gönderildi.