Uyuşturucu satarak köşeyi dönmek isteyen gençlerin hayali polise takıldı

Gezmek için gittikleri Hatay'da 15 bin liraya aldıkları 36 kilo esrarı Eskişehir'de özellikle üniversiteli gençlere satarak köşeyi dönmek isteyen iki garson ile bir kuförün hayali suya düştü.

Gezmek için gittikleri Hatay’da 15 bin liraya aldıkları 36 kilo esrarı Eskişehir’de özellikle üniversiteli gençlere satarak köşeyi dönmek isteyen iki garson ile bir kuförün hayali suya düştü. Reyhanlı’da Suriye uyruklu bir kişiden alınan ve kiralık araçla Eskişehir’e getirilen esrar, polis engeline takıldı. Polis, ikisi garson biri kuaför 3 kişiyi, Eskişehir girişinde suçüstü yakaladı. Birbirlerini suçlayan 3 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderilirken, 36 kilo 167 gram esrara ise el kondu.

Alınan bilgiye göre, bir istihbarat üzerine Hatay’dan Eskişehir’e uyuşturucu madde geleceği ihbarını elde eden Eskişehir polisi, konuyla ilgili çalışma başlattı. Polis, önceki sabah Organize Sanayi Bölgesi’nde 01 palakalı bir otomobili durdurarak arama yaptı. Aramada, araçta 36 kilo 167 gram esrar maddesi buldu. Polis, araçtaki bulunan ve Eskişehir’de garsonluk yaptığı öğrenilen Erhan Y.,Ercan Y. ile Hatay’da kuaförlük yapan Abdüsselam G.’yi gözaltına aldı. Emniyetteki sorguları tamamlanan çıkarıldıkları adli makamlarca, ‘uyuşturucu ticareti yapmak, olayın suç üstü olması ve kuvvetli suç şüphesi’ nedeniyle tutuklanarak cezaevine gönderildi. Olayla ilgili ilginç bilgiler ortaya çıktı. Garsonluk yapan Erhan Y. ve Ercan Y.’nin bir süre önce Hatay’dan Eskişehir’deki üniversiteli arkadaşlarına ziyarete gelen Abdüsselam G. ile lokantada tanıştığı, ardından Kırıkhan ilçesine Abdüsselam G.’ye ziyarete gittikleri öğrenildi. Bu ziyaret esnasında 3 arkadaşın Hatay’dan uyuşturucu alıp, Eskişehir’de bazı üniversiteli arkadaşları vasıtasıyla yine özellikle üniversiteli gençlere satarak yüklü miktarda para kazanmak için plan yaparak esrar satın aldıkları kaydedildi. Bunun üzerine Hatay’da kuaförlük yapan Abdüsselam G.’nin Kırıkhan Reyhanlı karayolunda Suriye uyruklu bir kişeden 15 bin lira karşılığında 36 kilo 167 gram esrarı alarak, kiraladıkları iki araçla yola çıktıkları, uyuşturucunun bulunduğu aracın yolda arıza yaptığı ve bu uyuşturucuların söz konusu araçtan alınıp diğer araca yükledikleri, Eskişehir girişinde de polis tarafından yakalandıkları belirtildi.

Cezaevine gönderilen şüphelilerden Abdüsselam G., iki arkadaşın talebi üzerine uyuşturucuyu tanımadığı Suriye uyruklu bir kişiden aldığını anlattığı, parayı Ercan Y. ve Erkan Y.’nin verdiğini belirttiği ifadesinde, ” İki araç kiraladık. Aracın biri önden gidip polis araması halinde bize haber verecekti. Benim kulandığım araç arıza yaptı. Benzinliğe girdik, tamir edemeyince tamirciye götürdük. Arızalan araçtaki uyuşturucuyu diğer araca aktardık. Eskişehir gelince de polis bizi yakaladık. Bende uyuşturucu alacak para yok ve uyuşturucu da kulanmam. İki arkadaşın talebi üzerine bu işe girdim.” diye konuştuğu öğrenildi.

Erhan Y. ise hakkındaki idiaları kabul etmeyerek, ” 01 plakalı araçla geri dönüyorduk. Araçta uyuşturucu oylduğunu hatırlamıyorum.Kozmetik eşya olduğunu düşündüm.Çünkü Abdüselam kuafördü.Ben eşime kozmetik eşya bile almıştım.Uyuşturucu ile ilgim yok.” diye ifade verdiği kaydedildi.

Ercan Y.’de, konuyla ilgisinin olmadığını iddia ederek, ” Kırıkhan’da 6 gün kaldık.Abdüsselam birlikte Eskişehir’e gidelim dediği için birlikte yola çıktık.Araç içinde uyuşturucu olduğunu bilmiyordum.Kozmetik ürünler olduğunu düşünüyordum.İkinci araç yoktu.” ifadesini kullandı.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.