Uyuşturucu satıcılarına fırsat verilmiyor

Zonguldak Emniyet Müdürü Atilla Çınar ile Cumhuriyet Başsavcısı Durdu Kavak, şehrin en büyük kanayan yarası olarak ifade edilen tefecilik ve uyuşturucu suçlarına karşı operasyonları genişletiyor.

Öte yandan il dışından temin ettiği uyuşturucu maddeleri Zonguldak’a getirerek özellikle eğlence merkezlerinde gençlere pazarladığı belirtilen bir bayan, 1.5 kilogram esrar maddesi ile yakalandı ve tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Konuyla ilgili olarak İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, bölgede zehir tacirlerine karşı amansız bir mücadele başlatıldığı ve seri operasyonların aralıksız devam edeceği bildirildi.

Temiz toplum adına suç odaklarıyla mücadele için vatandaşın yardımına ve duyarlılığına ihtiyaçları olduğunu belirten Zonguldak Cumhuriyet Başsavcısı Durdu Kavak ise, “Gerek uyuşturucu, gerekse tefecilik gibi suçlarla mücadelemiz tüm hızıyla devam edecek. Ancak burada vatandaşlarımızın yardımına ihtiyacımız oluyor. İnsanlar şahit oldukları organizeli suçları bize bildirirlerse toplumun kanayan yaralarını hep birlikte sararız. Mücadelemizde daha başarılı oluruz. Toplum adına güzel bir hizmet yapmak ve suç odaklarını ortadan kaldırmak için vatandaş-devlet el ele olmalıdır” dedi.