Uyuşturucu taciri 15 kişi tutuklandı

Isparta Emniyet Müdürlüğü tarafından uyuşturucu ticareti yapan bir çeteye yönelik 'Çınar' operasyonunda yakalanan 15 kişi tutuklanarak cezaevine konuldu.

Sokaklarda uyuşturucu satışını engellemek isteyen Isparta Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Şuçlar Şube Müdürlüğü, büyük bir operasyon gerçekleştirdi. İki aydır sıkı bir şekilde takip edilen uyuşturucu tacirlerine Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şubesi ekipleri tarafından eş zamanlı bir operasyon düzenlendi.

Polisin ‘Çınar’ adını verdiği geniş çaplı operasyonda, uyuşturucu satmak ve temin etmek amacıyla çete oluşturmakla suçlanan 15 kişi gözaltına alındı. Isparta Adliyesi’ne getirilen zanlılar burada olay çıkararak gazetecilere saldırdı.

Bir gazetecinin yaralanmasına neden olan zanlılar daha sonra mahkemeye çıktı. Mahkemede suçlu bulunarak tutuklanan zanlıların tamamı geniş güvenlik önlemleri altında cezaevine götürüldü.

Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından iki ay boyunca takip edilen zanlılar önceki gün gerçekleştirilen ‘Çınar Operasyonu’ ile gözaltına alındı. Polisin operasyonda uyuşturucu satıcılarından çok, imalat yapanlar ile sokakta satanlar arasındaki sevkiyatı sağlayanları hedef aldığı öğrenildi. Isparta’da birçok farklı noktada eş zamanlı olarak yapılan ‘Çınar’ operasyonunda zanlılarla birlikte 3 kilogram esrar, çok miktarda uyuşturucu hap, iki adet av tüfeği, bir tabanca, çok sayıda mermi ve sahte kimlik ele geçirildiği bildirildi.