Uyusturucu ve kadin tacirlerine büyük darbe

Antalya Il ve Alanya Ilçe Jandarma Komutanligi'na bagli ekipler düzenledikleri operasyonlarda uyusturucu ve kadin tacirlerine büyük darbe vurdu.

Alinan bilgiye göre, bir ihbari degerlendiren jandarma ekipleri, Alanya’ya bagli Konakli, Payallar, Türkler ve Avsallar beldelerine yönelik ortak bir çalisma baslatti. Bölgede genis bir arastirma yapan ekipler, 20 kisilik suç sebekesini yakin takibe aldi. Es zamanli olarak gerçeklesen operasyonda beldelerdeki vatandaslarin da destegi ile uyusturucu, kaçakçilik ve kadin ticareti yaptigi tespit edilen sahislarin kaldiklari yerlere baskin düzenledi. Alanya Cumhuriyet Bassavciligi’nda gerekli izni alarak operasyonu gerçeklestiren jandarma 3 gün süren çalisma sonucunda A.B, H.Ç, M.Ü, B.Ö, D.G, B.K, M.E, M.S, H.Ç, S.I, H.Ç, I.Y, M.D, A.K, U.K, A.U, B.Ç, M.E, A.Y, E.D. isimli sahislari yakaladi.

Sahislarin üzerinde ve evlerinde yapilan aramalarda çesitli markalarda 4 adet tabanca, 1 adet av tüfegi, bu silahlara ait çok sayida mermi, kaçak sigara ve içki, zorla imzalattiklari tespit edilen bos senetler, 5 kilogram esrar maddesi, Roma dönemine bir adet mermer lahit ele geçirildi.

Bu arada sahislar zorla fuhus yaptirdigi Ukrayna ve Kazakistan uyruklu A.B, S.D, I.K, N.K, K.D isimli kadinlar kurtarildi.

Gözalti sürelerinin dolmasinin ardindan sahislar genis güvenlik önlemleri altinda Alanya Adliyesi’ne getirildi. Adliye sevkedilen zanlilar, içeri alinirken gazetecilere sözlü saldirida bulundu.