Üzüm fiyatları yüz güldürdü

Parti Manisa Milletvekili İsmail Bilen, Tariş Üzüm Birliği Genel Kurulu'nda üzüm üreticileri ve Tariş Üzüm Birliği'nin önerilerini dinleme imkanı bulduklarını belirtti.

AK Parti Manisa Milletvekili İsmail Bilen, önceki gün İzmir’de yapılan Tariş Üzüm Birliği Genel Kurulu’nu değerlendirdi. Bilen, genel kurulda üzüm üreticileri ve Tariş Üzüm Birliği’nin önerilerini dinleme imkanı bulduklarını belirterek, gerek hükümete gerekse bölge milletvekillerine brliğin problemlerine gösterdikleri duyarlılıktan dolayı teşekür etti. Milletvekili Bilen, “Bu yıl üzüm için ideal ve verimli olmuştur. Üzüm fiyatları rekor seviyeye ulaşmıştır. Bugün için 1.60 YTL olan fiyatlar, birlik yöneticileri ve üzüm üreticilerinin yüzünü güldürmüştür. Gerek bölge milletvekilleri gerekse hükümetimiz, üreticilerin mağdur olmaması üzerine düşeni yapacaktır” dedi.

Bugüne kadar birlik yöneticileri ve üreticilerle yapılan diyaloğu devam ettireceklerine değinen Bilen, “Tarım sektörünün yeniden yapılaandırılması, çiftçi kayıt sisteminin oluşturulması, üretim ve tüketim planlamasının yapılması, Tarım Sigortası Kanunu’nun bu yıldan itibaren uygulanacak olması, sertifikalı tohumculuk, lisanslı depoculuk, stok müesesesi, toprak kurumu gibi bir dizi kanun ve tedbirlerin de uygulamaya geçmesiyle üreticilerimiz, çifçilerimiz daha rahat ve huzurlu bir ortama kavuşacaktır. Mazot ve gübredeki desteklemelerin yanında bazı ürünlere ödeme primleri verilerek tarıma desteğimiz artarak devam edecektir” şeklinde konuştu.