Uzun: Ağız ve diş sağlığı merkezi yıl sonunda hizmete girecek

AK Parti Mersin Milletvekili Ahmet Tevfik Uzun, ilk etapta 40 ünitelik olarak hizmet verecek olan Altaylılar mahallesindeki Tarsus Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nin bu yılın sonuna doğru 117 personelle hizmete gireceğini söyledi.

AK Parti Mersin Milletvekili Ahmet Tevfik Uzun, ilk etapta 40 ünitelik olarak hizmet verecek olan Altaylılar mahallesindeki Tarsus Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin bu yılın sonuna doğru 117 personelle hizmete gireceğini söyledi.

Tarsus Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Sarı ile birlikte geçici kabülü yapılan Tarsus Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde incelemelerde bulunan ve kurucu Başhekim Şirin Eren Tatlı’dan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin son durumu hakkında bilgi alan AK Parti Mersin Milletvekili Ahmet Tevfik Uzun, Sağlık Bakanlığı tarafından yapımına 2011 yılının Aralık ayında başlanılan ve keşif bedeli 4 milyon 500 bin lira olan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin çevre düzenlemesi ile tıbbi ve teknik donanımıyla birlikte 6 milyon 500 bin liraya mal olacağını söyledi.

Ahmet Tevfik Uzun, Tarsus’a böyle bir eser kazandırdıkları için çok mutlu olduklarını belirterek, Sağlık Bakanlığı’nın şimdiye kadar Devlet Hastanesi’nde verdiği ağız ve diş sağlığı hizmetlerinin, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi projeleriyle müstakil binalarda, çok daha uygun şartlarda, en iyi sağlık hizmeti verme kararını Tarsus’ta de hayata geçirmekte olduklarını ifade etti.

5 bin 844 metre karelik arsa üzerine, oturum alanı bin 034 metre kare olan zemin kat ile birlikte 5 katlı olmak üzere 5 bin 205 metre kare kapalı alana yapılan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde, engelliler ve yaşlılarla birlikte ilk etapta 40 ünitelik, daha sonra ise 54 ünitelik olarak ağız ve diş sağlığı birimleri bulunacağını vurgulayan AK Parti Mersin Milletvekili Ahmet Tevfik Uzun, ”İçinde ameliyathanesi ve gerekli diğer tüm birimleri bulunan Tarsus Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi inşaatı tamamlandı. Bir tek tıbbi ve teknik donanımlarının montajı ve çevre düzenlemesi yapılacak ve merkez bu yılın sonunda halkımızın hizmetine girecek” dedi.

Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin 24 saat kesintisiz olarak hizmet vereceğini ve ilçede önemli bir boşluğu dolduracağını dile getiren Milletvekili Ahmet Tevfik Uzun, ”Ağız ve diş sağlığı hizmetleri şu anda Devlet Hastanesi binası içinde veriliyor. Bu yılın sonuna doğru 40 ünitesiyle halkımıza ağız ve diş sağlığı hizmeti sunacak olan merkezin ilçemize yaptırılmasını sağlayan Başbakanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan ile Sağlık Bakanı’mıza teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

Tarsus Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Sarı ise Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin Tarsus’a kazandırılması için yoğun çaba gösterip, böyle bir eseri Tarsus’a kazandıran AK Parti Mersin Milletvekili Ahmet Tevfik Uzun’a Tarsus halkı adına teşekkür etti.