‘Uzun bir yolculuğa çıktık’

Trabzonspor Teknik Direktörü Sebastiao Lazaroni, Bordo-mavili takımla uzun bir yolculuğa çıktıklarını belirtti.

Trabzonspor profesyonel futbol takımı, 2006-2007 sezonu için bugün Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde 22 oyuncuyla toplandı. Saat: 13.00’de tesislerde toplanan ekibe, Asbaşkan Haşim Sayitoğlu ve Teknik Direktör Sebastiao Lazaroni birer konuşma yaptı.

Takıma yeni takviyeler yapılacağını ifade eden Sebastiao Lazaroni, “İyi bir organizasyon altında disiplinimizi ve yeteneklerimizi birleştireceğiz. Sadece yetenekle bir maç kazanabilirsiniz. Ama bütün bu parçalar bir araya geldiğinde şampiyonluğa ulaşılabilir. Bu yüzden her maçı kazanmak için kanımızın son damlasına kadar savaşacağız.” diye konuştu. Uzun yolculukta herkese şans dileyen Brezilyalı teknik adam, “Oyunculara da programı açıkladım. Pazartesi günü toplanacağız ve ikiye ayrılarak, sağlık kontrolünden ve fizik testlerinden geçeceğiz. 2 Temmuz’a kadar burada çalıştıktan sonra da Almanya’ya gideceğiz. Bu testlerle oyuncuları daha iyi tanıma şansım olacak. Hedeflerimizi yakalamak için elimizden geleni yapacağız.” ifadelerini kullandı.

Lazaroni’nin konuşmasının ardından yeni teknik heyet futbolculara tanıtıldı. Lazaroni de futbolcularla tek tek tokalaştı. Ardından yönetim kurulu, teknik heyet ve futbolcular toplu halde yemek yedi.

SAĞLIK KONTROLLERİ YARIN BAŞLIYOR

Bordo-mavili oyuncular iki grup halinde pazartesi ve Salı günleri Karadeniz Teknik Üniversitesi(KTÜ) Farabi Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçecek. Karadeniz ekibi ilk çalışmasını çarşamba günü yapacak.

Bu arada gözden çıkartılan Tomas Jun ve Adrijan Djokaj’da bugün takıma katıldı. Milli futbolcular Fatih Tekke, Gökdeniz Karadeniz, Hüseyin Çimşir ve Milan Stepanov 29 Haziran Çarşamba günü, Szmykowiak ise 2 Temmuzda Almanya kampında takıma katılacak.