Uzun: Haberal ile birlik 12 Haziran’da beraberce Ankara’ya gideriz

Zonguldak bağımsız milletvekili adayı 19'ncu dönem Milletvekili Ali Uzun, "Prof. Dr. Mehmet Haberal benim çok yakın ağabeyim.

Zonguldak bağımsız milletvekili adayı 19’ncu dönem Milletvekili Ali Uzun, “Prof. Dr. Mehmet Haberal benim çok yakın ağabeyim. İnşallah 12 Haziran’dan sonra Allah beraberce Ankara’ya gitmeyi nasip eder” dedi.

Başkent Üniversitesi Genel Koordinatörlüğünü yapan Ali Uzun, Ergenekon davası tutuklu sanıklarından Prof. Dr. Mehmet Haberal’ın Zonguldak’ta CHP’den aday gösterilmesi üzerine Zonguldak’tan bağımsız aday oldu. Uzun, seçim bürosunu büyük kalabalık ve sloganlar eşliğinde açtı. Uzun, açılışta yaptığı heyecanlı konuşmasında; “Ama şunu söylemek istiyorum; Prof. Dr. Mehmet Haberal benim çok yakın ağabeyim. İnşallah 12 Haziran’dan sonra Allah beraberce Ankara’ya gitmeyi nasip eder” dedi.

Ali Uzun, konuşmasında Zonguldak’a ömrünü verdiğini, Zonguldak’ın her şeyi olduğunu vurgulayarak; “Şu anda siyasi hayatımda en çok duygulandığım anı yaşıyorum. Zonguldak sorunlarını iyi biliyorum. Zonguldaklı hemşehrilerimin parti ayırmaksızın beni desteklediklerini de biliyorum. Bağımsız adaylığımı sizler güvenerek koydum. Parti ayrımı yapmadım. Ama şunu söylemek istiyorum; Prof. Dr. Mehmet Haberal benim çok yakın ağabeyim. İnşallah 12 Haziran’dan sonra Allah beraberce Ankara’ya gitmeyi nasip eder.” şeklinde konuştu.