Uzunköprü’de de zehirli varilller bulundu

İstanbul'un Tuzla ilçesine bağlı Orhanlı beldesi ve Kocaeli'nin Gebze ilçesine bağlı Dilovası beldesininin ardından Edirne'nin Uzunköprü ilçesinde de zehirli varillere rastlandı.

Edirne Valisi Nusret Miroğlu, varillerden alınan numunelerin zehirli çıktığını belirterek, “Çok üzücü bir durum. Bölgede çok geniş çaplı bir kazı çalışması yapacağız.”dedi.

Sözkonusu alanda bulunan ve içleri zehirli kimyasal maddelerle dolu olan varillerin özel taşıma aracıyla İzmit’e gönderilip imha edileceğini ifade eden Miroğlu, “20’si plastik, 30’u da teneke olmak üzere toplam 50 adet varil içinde bulunan atıkların zehirli olduğu bilgisini aldım. Söz konusu varillerin kime ait olduğu yönünde herhangi bir tespit yok ama bunları buraya atanlar en kısa zamanda bulunup cezalandırılacak.” diye konuştu.

“VARİLLER”

Bir vatandaşın ihbarı sonucu Uzunköprü ilçesi Değirmenciköy Deresi yakınlarında yaklaşık içi dolu variller bulundu. Varillerin bulunduğu alana jandarma tarafından şerit çekilerek “İçeriye girmek yasaktır” tabelası asıldı.

Yetkililer şüpheli varillerin Uzunköprü ve Keşan ilçelerindeki Yağ ve Çeltik fabrikaları tarafından bölgeye atılmış olabileceği ihtimali üzerinde duruyor.