V. Manisa’da adaylar Aybaba ve Çetiner

Vestel Manisaspor'da, teknik direktör Ersun Yanal'ın istifasının ardından yönetim, Raşit Çetiner ve Samet Aybaba isimleri üzerine yoğunlaştı.

Ersun Yanal’ın istifasının ardından teknik adam arayışlarına başlayan Vestel Manisaspor yönetimi, Raşit Çetiner ve Samet Aybaba isimleri üzerine yoğunlaştı. Giray Bulak’la 1.5 yıllık sözleşme talep etmesi nedeniyle anlaşamayan yönetimin, Egeli olmaları nedeniyle Reha Kapsal ve Ümit Kayıhan’ı da listeye aldığı öğrenildi.

İki gün izin verilen futbolcuların teknik adam bulunamaması halinde yarın Altyapı Koordinatörü Mümin Özkasap nezaretinde çalışmalara başlayacağı açıklandı.

ÇAKIR’A YALANLAMA

Sakaryaspor maçını tatil eden hakem Cüneyt Çakır’ın, “Manisa Devlet Hastanesi’nde Vestel Manisaspor’da yöneticilik yaptığını duyduğum başhekim yardımcısı bana rapor vermedi” sözleri büyük tepki gördü.

Manisa Tabip Odası Başkanı Doç.Dr. Devrim Akseki, Çakır’ın rapor vermemekle suçladığı Vestel Manisaspor Yöneticisi Uzman Dr. Mustafa Gürcan’ın Merkez Efendi Devlet Hastanesi’nde görevli olduğunu belirterek, “Tüm kontrolleri Manisa Devlet Hastanesi’nde yapılan Çakır ne dediğini bilmiyor. Cüneyt Çakır tüm Manisalılardan özür dilemelidir” diye konuştu.

Dr. Akseki ise olay günü yaşanan gelişmeleri şöyle açıkladı:

“Cüneyt Çakır hastaneye Emniyet Müdürü Yardımcısı Fikri Özsoy ile birlikte gelmiştir. Burada Dr. Osman Yorgancıoğlu tarafından önce boyun grafisi, sonra yüz grafisi çekilmiş ve ardından bir beyin cerrahı tarafından muayene edilmiştir. Tıbbi müdahaleler tamamlandıktan sonra hastanenin personel odasına alınarak ağırlanmıştır. Doktorlar olayı adli bir boyutta değerlendirmiş ve adli rapor tutmuşlardır. Buna rağmen Cüneyt Çakır çıkıp (Manisa’daki doktorlar benimle ilgilenmedi) diyerek İstanbul Bayrampaşa Devlet Hastanesi’nden 3 günlük rapor almıştır. Ama ben bu raporun olayla ilgili olduğunu düşünmüyorum. Muhtemelen istirahat raporudur. Çünkü hekim arkadaşlarımız kendisinde her hangi bir ciddi vaka bulamamışlardır. Yani kendisine Manisa’da mükemmel ve akademik bir hizmet verilmiştir. Cüneyt Çakır çıkıp bunları açık yüreklilikle dile getirip tüm Manisalılardan özür dilemelidir”

ALİ ÖZTÜRK’TEN ELEŞTİRİ

Öte yandan Manisa Valisi Refik Aslan Öztürk, yazılı bir açıklama yaparak, olayların medyaya yansıyış biçimini eleştirdi.

Öztürk, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Sahada hakem ve oyuncular arasında yaşanan olayları maraton tribününde yan yana oturarak izleyen iki takımın taraftarları, agresif davranışlar sergileyen futbolcuyu ıslıkla protesto etmişlerdir. Seyirciler, birlikte ve büyük dostluk gösterisi içinde izledikleri karşılaşmanın tatil edilmesini de sükunetle karşılamışlardır. Değerlendirmeler yapılırken ilimizin ve 20 yıldır ilk defa birlikte ve dostluk duyguları ile maç izleyen seyircilerin incitilmemesini ve cezalandırılmaması konusunun göz ardı edilmemesi hususunu umuyoruz.”