Vali Akpınar ile huzurevi sakini arasında ilginç diyalog

Ağrı Valisi Halil İbrahim Akpınar, Ağrı Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı olan eşi Nihal Akpınar ile birlikte Ağrı Huzurevi sakinlerini ziyaret etti.

Huzurevi sakinleriyle kahvaltı yapmak üzere masaya oturan vali ve eşi, vatandaşlara bir isteklerinin olup olmadığını sorduğu anda sahneye çıkan huzurevi sakinlerinden Kemal Işık ile Vali arasında ilginç diyalog oldu.

Kemal Işık, iyi gibi gösterilen bu insanların her birinin kötü olduğunu ve buradaki şartların hiç de iyi olmadığını anlattı. Basına da poz vermeyi ihmal etmeyen Işık, kendinden emin tavırlarıyla dikkat çekti.

Ağrı Huzurevi’ne yeni gelen Kemal Işık’ın kendini çok yalnız hissettiği, bunun için de her fırsatta bir şeylerden şikayetçi olduğu öğrenildi.

Kemal Işık’ı büyük bir sabırla dinleyen Vali Akpınar, diğer yandan da yaptığı esprilerle ortamı yumuşatmaya çalıştı. Dertli vatandaş Kemal Işık ısrarlar üzerine türkü söyledi. Uzun bir süre valiyle ikili diyaloğa giren Işık, “Ağrı Huzurevinde bize sağlanan bu imkanlardan memnunuz. Arkadaşlarımı da çok seviyorum ve başta Sayın Valim olmak üzere hepsinden özür diliyorum. Bana sağlanan imkanlar ne kadar iyi de olsa ben evime gitmek istiyorum.” dedi.

Vali Akpınar ise, “Buradaki insanların birçoğu ya kendi ailesi tarafından sokağa terkedilmiş ya da kimsesi kalmamış kıyıda köşede çöp toplarken bulunup getirildi.” diye konuştu.

Kahvaltıdan sonra huzur evini gezen Vali Akpınar, bir sürprizle de üst katta karşılaştı. Kurumu dolaştığı sırada önüne çıkan Zöhre Aslan isimli vatandaş önce kameramanı vali sanıp ona derdini anlatmaya başladı. Çevreden gelen uyarılarla yaptığı yanlışın farkına varan Aslan, vakit kaybetmeden Akpınar’a yöneldi. Psikolojik sorunları olan ve birkaç defa intihara teşebbüs ettiği öğrenilen Aslan, “Benim iki oğlum vardı, biri öldü diğeri de şu anda İstanbul’da yaşıyor. Onun için ne olur beni İstanbul’a götürün.” diye konuştu.

Aslan, valiye huzurevinden ayrılacağı sırada da , “Ne olur beni de götürün.” dedi.

Vali Akpınar, huzur evinde çalışan görevlilere verilen hizmetten dolayı tebrik ettikten sonra vatandaşlarla vedalaşıp huzur evinden ayrıldı.