Vali Aksoy bayram ziyaretleri yaptı

Mersin Valisi Hüseyin Aksoy, Kurban Bayramı'nda da yaşlıları, hastaları, mahkumları, kimsesiz ve zihinsel engelli çocukları unutmadı.

Aksoy, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Veysel Kösele, Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, Mersin Baro Başkanı İsa Gök, Sosyal Hizmetler İl Müdürü, Sağlık Müdürü, Emniyet Müdür Vekili ve diğer birim müdürleri eşliğinde Mersin Cezaevi, Mersin Devlet Hastanesi, Toros Devlet Hastanesi, Çocuk Yuvası, Huzurevi, Nihat Sözmen Zihinsel Yetersizler Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ve Yetiştirme Yurdu’nda ziyaretlerde bulundu. Ziyaretine Cezaevi’nden başlayan Vali Aksoy, burada askeri törenle karşılandı. Basına kapalı olarak devam eden ziyarette Aksoy, mahkumların bayramlarını kutladı. Ardından Toros Devlet Hastanesi ve Mersin Devlet Hastanesi’ne geçerek hastalara geçmiş olsun dileğinde bulunan Aksoy, bayramların en güzel yanlarından birinin “hatırlamak ve hatırlanmak” olduğunu belirterek, “Bayramlarda özellikle yaşlılarımızı ve hastalarımızı ziyaret etmek onlara büyük bir moral olacaktır” dedi.

Çocuk Yuvası’nı da ziyaret eden Aksoy’a burada eşi Hülya Aksoy da eşlik ederek çocuklara hediyeler dağıttı. Mersin Huzurevi’ndeki ziyarette yaşlılarla tek tek sohbet ederek onlara hediyeler dağıtan Aksoy ve eşi, ardından Zihinsel engelli çocuklarla bir araya geldi. Son olarak, Mersin Yetiştirme Yurdu’nda kalan çocukları ziyaret ederek bir süre sohbet eden Aksoy, burada basketbol takımına girmek isteyen, ancak imkanları olmayan bir öğrencinin ricasını kırmayarak, basket takımına alınmasını sağladı. Bayramlaşmalar Kültür Merkezi’nde gerçekleşen kamu görevlileri ve halkla bayramlaşma programı ile sona erdi.