Vali Aydın Türk Polis Teşkilatı’nın 169. kuruluş yıldönümünü kutladı

Siirt Valisi Ahmet Aydın, Türk Polis Teşkilatının 169. kuruluş yıldönümü kutlama etkinlikleri kapsamında, İl Emniyet Müdürü Metin Özkan'ı ziyaret ederek, polis gününü kutladı.

Siirt Valisi Ahmet Aydın, Türk Polis Teşkilatının 169. kuruluş yıldönümü kutlama etkinlikleri kapsamında, İl Emniyet Müdürü Metin Özkan’ı ziyaret ederek, polis gününü kutladı.
Ziyaret’te Garnizon komutanı Tuğgeneral Halil Soysal, Siirt Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Murat Erman, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Şenol Yeloğlu ve Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü Sami Ekim’de katıldı.
Vali Aydın ziyarette yaptığı açıklamada,”Halkımızın huzur ve güvenliği için geceli gündüzlü çalışan cefakar Emniyet Teşkilatımızın 169. kuruluş yıldönümünü kutluyorum.” dedi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden İl Emniyet Müdürü Metin Özkan ise bu yıl Siirt’te Polis Haftası etkinliklerinin Vali Aydın’ın destekleri ve halkın yoğun katılımı ile çeşitli etkinliklerle kutlandığını belirterek, teşekkür etti.

Siirt Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğü de, Türk Polis Teşkilatının 169. Kuruluş Yıldönümü kutlama etkinlikleri kapsamında, Siirtteki Sivil ve mesleki toplum kuruluşları ile esnafları ağırladı. SPMYO yemekhanesinde verilen kaynaşma yemeğinde konuşan Vali Aydın, Güvenli bir ortamın en büyük teminatı emniyet teşkilatımızdır. Polisimiz her zaman, her yerde ve her şartta halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak için büyük gayret sarf etmektedir. Polislik, insan odaklı meslektir. Uygulayıcısı da muhatabı da insandır. Dolayısıyla, Polis, devletin vitrinidir. Sokaktaki vatandaş polisin şahsında devleti görür, bu nedenle, devletin güler yüzlü ve sevecenliğini, adaletini vatandaşlarımıza mutlaka hissettirmeliyiz. Bu bizlerin asli görevidir.” diye konuştu.
Siirt PMYO tarafından ağırlanan misafirler, polis okulu öğrencileri ile sohbet etti.
Hep birlikte ikram edilen yemeğin ardından, buradaki program sona erdi.
CİHAN