Vali Çiçek’in makamına oturan öğrenci: Ardahan’da eğitim seviyesi artırılsın

Iğdır'da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde Vali Amir Çiçek'in koltuğuna oturan öğrenciler, ilde eğitim seviyesinin artırılmasını istedi.

Iğdır’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde Vali Amir Çiçek’in koltuğuna oturan öğrenciler, ilde eğitim seviyesinin artırılmasını istedi.
    Iğdır Valiliği’nde 23 Nisan dolayısıyla düzenlenen törende, M. Hüsnü Özyeğin İlköğretim Okulu 7. sınıf öğrencilerinden Aslıhan Aras, Fatmanur Güneş ve Uğur Sezer, Vali Amir Çiçek’i makamında ziyaret etti. Öğrenciler kısa bir süre oturdukları valilik makamından kurum amirlerine talimatlar verdi.
    Çocukların görevlilere ilk talimatları, ildeki eğitim seviyesinin istenilen düzeye gelmesi için çalışmaların artırılması ve okullarda ağaçlandırmanın artırılması oldu.
    Valilik makamına geçen öğrenciler Iğdır’ın eğitim seviyesinin yükseltilmesini İl Milli Eğitim Müdürü Bekir Aksoy’a bu yönde talimat verdi.
    Aksoy da ilde eğitim seviyesinin yükseltilmesi için müdürlük olarak gerekli hassasiyetin gösterileceğini, bunun için de ücretsiz eğitim kurslarının verilmesi çalışması yaptıklarını anlattı.
    Öğrencilerden Aslıhan Aras, okullarda SBS kurslarının açılmasını isterken, bir diğer öğrenci Uğur Sezer, okullardaki yeşillendirme çalışmalarına değinerek, Iğdır’da ağaçlandırma seferberliği başlatılması ve kentte herkesin bir ağaç dikmesini istedi.
    Bu kapsamda İl Çevre ve Orman Müdürü Taner Tazegün’ü telefonla arayarak çalışmalar hakkında bilgi alan Sezer’e, Iğdır’da ağaç dikme kampanyasının devam ettiği ve özelikle merkeze bağlı köy okullarına 12 bin fidan dikiminin gerçekleştiği bilgisi verildi.
    Iğdır Valisi Çiçek, daha sonra kendisini ziyaret eden çocuklara çeşitli hediyeler dağıttı.