Vali Coş’a ‘Osman aga’ morali

Adana'daki 10 Kasım Atatürk'ü anma etkinlikleri sırasında, 'Allah belanı versin' diyen bir vatandaşa 'Alın şu gavatı' dediği ileri sürülen Vali Hüseyin Avni Coş, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Valiyi yedirmeyiz' açıklamasının ardından ilk kez basının karşısına çıktı.

Adana’daki 10 Kasım Atatürk’ü anma etkinlikleri sırasında, ‘Allah belanı versin’ diyen bir vatandaşa ‘Alın şu gavatı’ dediği ileri sürülen Vali Hüseyin Avni Coş, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Valiyi yedirmeyiz’ açıklamasının ardından ilk kez basının karşısına çıktı. Vali Coş, Emniyet müdürlüğündeki törende bayrak dağıttı, engelli çocuklarla fotoğraf çektirdi. Bir kız çocuğunun söylediği ‘Osman aga’ şarkısına gülümseyen Vali Coş, “Tatlı yiyelim tatlı konuşalım” diyerek törene katılanlara tatlı ikram etti.

Vali Hüseyin Avni Coş, Emniyet Müdürlüğü’nce hazırlanan ve Çukurova Kalkınma Ajansı’nın desteklediği ‘Hizmette engel yok’ projesi kapsamında düzenlenen Emniyet Müdürlüğü binasındaki törene katıldı. Vali Coş, tören öncesi engelli çocuklara bayrak dağıttı, birlikte fotoğraf çektirdi. Yüzünün güldüğü görülen Vali Coş, daha sonra işaret diliyle okunan İstiklal Marşı’nı izledi. Coş, buradaki konuşmasında, “Anayasamızda ifade edilen, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin aynı zamanda sosyal bir devlet olduğunun en güzel örneklerinden birini ortaya koyuyoruz. Engelli kardeşlerimizin, aynı sizler gibi bu devletin birinci sınıf vatandaşı olduğunu, onların da sorunlarının çözümü için devletimizin, kamunun, sivil toplumun bütün imkanlarının giderek artan ölçüde seferber edildiğini görüyoruz. Bu güzel gelişmelerden ötürü emeği bulunanlara, bu konuda farkındalığın artması yönünde çalışma yapanlara huzurunuzda teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan da Seyhan Belediyesi’nin ortaklığı ve Çukurova Kalkınma Ajansı’nın katkıları ile ‘Hizmette Engel Yok Projesi’ kapsamında Emniyet Müdürlüğü bünyesindeki hizmet binalarına yaşlı ve engelli vatandaşların erişimini kolaylaştırmak için gerekli fiziki ve teknik düzenlemeleri yaptıklarını bildirdi. Gürkan, engelli ve yaşlı vatandaşların kullanımına sunulmak üzere 16 engelliye tekerlekli sandalye, işaret dili eğitimi alan 30 personele de sertifikalarını verdiklerini bildirdi.

İşaret dilini öğrenen polis memurlarının sertifikalarını Vali Hüseyin Avni Coş verdi. Engelli bir kızın tekerlekli sandalyesini süren Vali Coş, “Tatlı yiyelim tatlı konuşalım.” dedi. Daha sonra bir engelli kız çocuğu ‘Osman aga’ şarkısını söyleyip oynadı. Vali Coş da ilgiyle izleyip küçük çocuğu alkışladı.