Vali Coş: Karataş turizmin parlayan yıldızı olacak

Adana'nın Karataş ilçesinde bulunan 'Magarsus Antik Kenti'ndeki kazı çalışmalarının startını veren Vali Hüseyin Avni Coş, daha sonra ilçe sakinleriyle bir araya geldi.

Adana’nın Karataş ilçesinde bulunan ‘Magarsus Antik Kenti’ndeki kazı çalışmalarının startını veren Vali Hüseyin Avni Coş, daha sonra ilçe sakinleriyle bir araya geldi.

Beraberindeki bürokratlar ile birlikte ilçe girişindeki parkta vatandaşlarla bir arayla gelen Vali Coş, burada kendisine iletilen sorun ve talepleri dinledi. Vatandaşların dilek ve sıkıntıları tek tek dinleyen ve ilgili kurum müdürlerine gerekli talimatları veren Vali Coş, Adana’nın, özellikle turizmde hak ettiği seviyeye gelmesi için gayret gösterdiklerini, bu hedef doğrultusunda Karataş ve Yumurtalık sahillerinin layıkıyla değerlendirilerek, turizme kazandırılmasını amaçladıklarını söyledi.

Adana’nın turizm kenti olma konusunda verdikleri destek ve yardımlardan ötürü Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik’e teşekkür eden Vali Coş, “Karataş ilçemiz, Adana’nın Akdeniz’den dünyaya açılan penceresi olmasından dolayı, bizim için çok önemli bir konumda. Yaz aylarında nüfusu büyük oranda artan ilçemizin ve ilçe sakinlerinin yaşadıkları sıkıntıları biliyoruz. Bu sıkıntıların çözümü noktasında da çalışmalarımızı kararlılıkla sürdürüyoruz. Bizlere iletilen sorunların çözümlenmesiyle, Karataş’ın Adana’nın turizminde önemli bir ivme kazandıracağına yürekten inanıyoruz. Sorunlarınızın çözümünün takipçisi olacağımızı bilmenizi istiyorum. Şirin bir sahil ilçemiz olan Karataş’ın, yakın bir gelecekte turizmin parlayan bir yıldızı olacaktır.” dedi.