Vali Karaloğlu’ndan 10 Kasım mesajı

Bursa Valisi Münir Karaloğlu, 10 Kasım dolayısıyla yayımladığı mesajda, "Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, vefatının 75. yıl dönümünde minnet ve şükranla anıyorum.

Bursa Valisi Münir Karaloğlu, 10 Kasım dolayısıyla yayımladığı mesajda, “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, vefatının 75. yıl dönümünde minnet ve şükranla anıyorum.” dedi.

Vali Karaloğlu, sabah saatlerinde Atatürk Anıtı önünde düzenlenen anma törenine katılarak çelenk sundu. Daha sonra Tayyare Kültür Merkezi’nde lise öğrencilerinin hazırladığı resim sergisini gezen Vali Karaloğlu, yayımladığı mesajında ise 10 Kasım’ın önemine değindi. “10 Kasım, Atatürk’ü anma günü olduğu kadar, Cumhuriyetimizin ilke ve prensiplerine sahip çıkma kararlılığımızı yenilediğimiz gündür” diyen Karaloğlu, şunları ifade etti: “Ömrünü milletin selameti ve bekasına adayan Gazi Mustafa Kemal’in bizlere emanet ettiği Cumhuriyetimizi yaşatmak, yükseltmek ve geliştirmek en önemli görevimizdir. Bugün el birliğiyle ortak bir yaşama kültürü ve ideali haline getirdiğimiz Cumhuriyetimiz, kuruluş ilkeleri üstünde yükselmektedir. Millet egemenliği ve hepimizi vatandaşlık ekseninde buluşturan devletimiz; ideal bir sosyal devlet, ideal bir hukuk devleti olmak yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Bugün, ‘Yurtta sulh, cihanda sulh’ ilkesiyle dünya barışına katkı sunan, sözleriyle uluslararası politikalara yön veren güçlü bir ülke olmanın gururunu yaşıyoruz.”

Cumhuriyet’in temel değerlerini koruyarak, geleceğe emin adımlarla ilerlediklerinin altını çizen Karaloğlu, şöyle devam etti: “100. kuruluş yıl dönümüne birlik ve beraberlik ruhuyla hazırlanıyoruz. Muasır medeniyetler seviyesini aşmak için çalışıyor; ülkemizi el birliğiyle geleceğe hazırlıyoruz. Gelecek nesiller de Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatmak, ülkemizin ve Bursa’mızın ışığını daha da parlatmak için aynı kararlılıkla yoluna devam edecektir. Bu vesileyle vefatının 75. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha rahmetle anıyorum. Bize gösterdiği muasır medeniyetleri yakalamak ve aşmak için, minnet ve şükranla izindeyiz daima. Ruhu şad olsun.”