Vali Kolat şike parası değil bilet verildiğini gördüğünü söylemiş

Şike soruşturması kapsamında Sivas Valisi Ali Kolat ile Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, tanık olarak ifade verdi.

Şike soruşturması kapsamında Sivas Valisi Ali Kolat ile Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, tanık olarak ifade verdi. Kolat ve Ürgüp’ün “Biz o oteldeki yemeğe katıldık. Ancak herhangi bir çanta verildiğini görmedik. Sadece maç bileti verildiğini gördük.”dediği öğrenildi.
Şike soruşturması kapsamında Sivas Valisi Ali Kolat ile Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, bugün Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’ne geldi. Tanık olarak ifade veren iki isim de adliyeden birlikte ayrıldı.
Adliye çıkışında soruları cevaplayan Vali Kolat, adliyeye ziyaret amaçlı geldiklerini söyledi. Hiçbir maçla ilgili konuşmadıklarını belirten Kolat, savcıları tanıdığı için adliyeye geldiklerini ifade etti.
Kolat ve Ürgüp’e, “Siz Sivasspor- Fenerbahçe maçı öncesi bir otelde yenilen yemekte Sivassporlu yöneticilere çanta içinde para verildiğini gördünüz mü?” diye sorulduğu belirtildi. Kolat ve Ürgüp’ün ise, “Biz o oteldeki yemeğe katıldık. Ancak herhangi bir çanta verildiğini görmedik. Sadece maç bileti verildiğini gördük.” dedikleri öğrenildi.