Vali makam şoförlüğü yaptı

Muş Valiliği tarafından bedensel engelli vatandaşa alınan araca binen Vali İbrahim Özçimen, engelli vatandaşa makam şoförlüğü yaptı.

Saadettin Şavlı (40), küçük yaşta geçirdiği menenjit hastalığı nedeniyle iki ayağını birden kaybetmiş. Çok çalışkan ve spor yapan biri olduğu için arkadaşlarının Rambo diye hitap ettiği Şavlı’ya Muş Valiliği geçimini sağlaması için otomobil aldı. Şavlı, aracı teslim aldıktan sonra ilk işi Vali İbrahim Özçimen’e teşekkür ederken, “Arabama ilk binen siz olmalısınız.” dedi. Bunun üzerine Vali İbrahim Özçimen direksiyon başına geçerek vilayete kadar otomobili kendisi kullandı. Vali, Rambo’nun makam şoförlüğünü yaparken, engelli vatandaşlar mutluluktan gözyaşlarını tutamadı. Ardından Vali Özçimen ile Şavlı valilik makamına çıkarak çay içti.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile iki hayırsever vatandaşın katkıları ile alınan aracı bir taksi durağında çalıştıracağını söyleyen Saadettin Şavlı, “Bu araç hem benim ekmek param olacak hem de yerde sürünmekten kurtulacağım. Tutacağım bir şoförle hem kendim istediğim yere gidebileceğim, hem de kazanacağım parayla geçimimi temin edeceğim. Vali beye, katkıda bulunan iki hayırsevere teşekkür ediyorum. Benim en mutlu günüm oldu. 25 yıldan beri hayalini kurduğum arabaya kavuşmanın mutluluğunu yaşıyorum.” diye konuştu.

Vali İbrahim Özçimen, “Saadettin’i geldiğim günden beri tanıyorum. Sürekli makamıma gidip gelir. Kendisi şimdiye kadar bir taksi durağında telefonlara bakarak geçimini sağlamaya çalışıyordu. İşinde bir aksama oldu ve ayrılmak zorunda kaldı. Araç alımı konusundaki isteğini vakıf yönetim kurulunda değerlendirdik ve uygun gördük. Araca ödenen ücretin tamamını vakıf karşılamadı, iki hayırsever vatandaşımızın da katkısı oldu. Valilik olarak zihinsel ve bedensel engelliler projesini yürütüyoruz. Engellilere her konuda yardımcı oluyoruz.” diye konuştu.

Ayrıca engelliler basketbol takımında oynayan Rambo, “Şimdi arabam oldu, sıra evlenmekte.” deyince, Vali İbrahim Özçimen de, “Saadettin’in işi oldu, sıra eşinde. Ona söz verdik, evlendireceğiz.” diye konuştu.