Vali Mutlu bacanağını son yolculuğuna uğurladı

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'nun bacanağı Tayfur Ersunay'ın (66) cenazesi İstanbul'da toprağa verildi.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’nun bacanağı Tayfur Ersunay’ın (66) cenazesi İstanbul’da toprağa verildi.
    Geçirdiği rahatsızlık sonucu dün evinde vefat eden Diş Hekimi Tayfur Ersunay için, öğle vakti Üsküdar’daki Şakirin Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Tören öncesi Vali Mutlu cami avlusunda taziyeleri kabul etti.
    Törene, İstanbul Valisi Mutlu’nun eşi Gül Mutlu, Ersunay’ın eşi ve çocukları, aile yakınları, Sahil Güvenlik Komutanlığı Marmara ve Boğazlar Bölge Komutanı Albay İsmet Hergünşen, İstanbul İl Jandarma Alay Komutanı Kurmay Albay Hüseyin Kurtoğlu, İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Aykut Cengiz Engin, Vali Yardımcıları Harun Kaya ve Yıldırım Kadıoğlu, Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Temel Kotil, THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, İstanbul İl Sağlık Müdürü Ali İhsan Dokucu, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz ve Küçükçekmece Belediye Başkanı Azziz Yeniay, iş adamı Zeynel Abidin Erdem ile çok sayıda kişi katıldı.
    Tayfur Ersunay’ın cenazesi daha sonra öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı’nda toprağa verildi. Vali Mutlu’nun sıcağa rağmen Ersunay’ın tabutunu cenaze arabasına kadar omuzladığı görüldü.