Vali Oğuz Kağan Köksal; ‘Nevruz Türklük kokar’

İzmir Valiliği tarafından düzenlenen Nevruz Bayramı kutlamasında konuşan Vali Oğuz Kağan Köksal, özünde Türklük kokan Nevruz'un birtakım kişiler tarafından başka yönlere çekilmek istendiğini vurguladı.

Kutlamaya Vali Köksal, İl Milli Eğitim Müdürü Kamil Aydoğan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Metin Atsal, Belediye Başkanı Cemil Şeboy, Ege Ordu Komutanı Orgeneral Fethi Tuncel, Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Emin Alıcı ve diğer vatandaşlar katıldı.

Etkinlikte konuşan Köksal, İzmir’de pazar günü olaylı kutlanan Nevruz Bayramı’nın son yıllarda farklı alanlara çekilmeye çalışıldığını söyledi. Nevruz’un baharın gelişinin sevincini, birlik ve beraberliği, kardeşliği simgeleyen bir bayram olduğunu belirten Vali Köksal, “Bu bayramı başka yerlere çekmeye kimsenin hakkı yoktur.” dedi.

Konuşmaların ardından Köksal ve beraberindekiler halk oyunları ekibiyle halay çekti. Ateşten atlayan Köksal, temsili olarak demir dövdü. Daha sonra etkinliklere katılanlarla beraber okul bahçesine çam fidanı dikildi.