Vali Öztürk’ün makamını oturan küçük validen ‘kulak ardı edilmesin’ uyarısı

Erzurum Turgut Özal İlköğretim Okulu 6. sınıf öğrencisi Fazilet Özdemir, Vali Sebahattin Öztürk'ün makamına oturarak bazı taleplerde bulundu.

Erzurum Turgut Özal İlköğretim Okulu 6. sınıf öğrencisi Fazilet Özdemir, Vali Sebahattin Öztürk’ün makamına oturarak bazı taleplerde bulundu. Özdemir talebinin kulak ardı edilmeden giderilmesi konusunda da uyardı.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayram kapsamında Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk’ün makamına temsili olarak Turgut Özal İlköğretim Okulu 6. sınıf öğrencisi Fazilet Özdemir oturdu. Öğretmeni ve arkadaşlarıyla gelen Özdemir, makama geçmeden önce Vali Öztürk’e çiçek takdim etti. Ardından bir konuşma yapan Özdemir, okulların bazı sorunları bulunduğunu belirterek, bu eksiklerin kulak ardı edilmeden giderilmesini istedi. Özdemir, “Şehri merkezinde eğitim görmemize rağmen çatısı akan bir okula sahibiz. Bu mağduriyetimizin bir an önce giderilmesini istiyoruz. Okulumuzda ki toplantı salonumuzun düzenlenmesini istiyoruz. Ayrıca sınıflarımıza projeksiyon cihazı istiyoruz. Bu eksiklerimizin kulak ardı edilmeden giderilmesini istiyoruz.” dedi.
Ardından Vali Yardımcısı Mehmet Gök’ü arayan Özdemir okullarındaki sorunun giderilmesi talimatını verdi. Vali Öztürk öğrencilere çeşitli ikramlarda bulunarak bazı hediyeler verdi.