Vali Şahin: TBMM’nin açılması Türk milletini aydınlığa çıkaran dönüm noktası

Giresun Valisi Dursun Ali Şahin, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)'nin açılışının 91.yıldönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Giresun Valisi Dursun Ali Şahin, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)’nin açılışının 91.yıldönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
    Vali Şahin, mesajında, millet egemenliğinin sembolü olan TBMM’nin açılışının 91. yıldönümünü kutlamanın sevincini, heyecanını ve coşkusunu yaşadıklarını belirtti.
    TBMM’nin açılmasının, Türk milletini aydınlığa çıkaran süreçte çok önemli dönüm noktalarından biri olduğuna işaret eden Şahin, “Şanlı Meclis’in kurulması yeni Türk devletinin hayata geçirilmesi yolunda atılan önemli bir adımdır. TBMM tarafından bu özel günün çocuklara bayram olarak armağan edilmesi ise; dünyada bir ilk olma özelliği taşımakla beraber, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ileri görüşlülüğünü ve çocuklara verdikleri önemi ifade etmektedir. Çocuklarımıza daha güzel, daha yaşanabilir bir ülke bırakmak onları geleceğe hazırlamak herkesin üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesiyle mümkündür. Çocuklarımızı; ülkesini ve milletini seven insanlar olarak yetiştirmek, onları dünyada güçlü Türkiye Cumhuriyeti Devletinin onurlu ve başı dik vatandaşları kılmak bizlere düşen en önemli görevlerdir. Yarınları teslim edeceğimiz çocuklarımıza ilgi, anlayış ve sevgi göstererek her zaman hoşgörüyle yaklaşmalıyız.” dedi.
    Mesajında, çocuklara da seslenen Şahin, şunları kaydetti: “Sevgili çocuklar; Ülkemizin en değerli varlığı olarak, geleceğimizin güvencesi, yaşam sevincimiz ve umudumuzsunuz. Sizlere düşen görev, bilime ve gelişen teknolojilere açık, okuyan, sorgulayan, araştıran ve bunlarla birlikte düşünen ve düşündüklerini düzgün bir şekilde ifade edebilen, dürüst, çalışkan ve başarılı fertler olmaktır. Bu görevi en güzel şekilde yapacağınıza ve bu mirasa en güzel şekilde sahip çıkacağınıza olan güvencimiz tamdır. Dileğimiz, tüm dünya çocuklarının sevgi, barış ve huzur içinde, kardeşlik duygularıyla her günü bayram coşkusuyla yaşamalarıdır.”