Vali Yardımcısı Erkayıran: Rize eğitimde en başarılı 30 il arasına girmeli

Rize Vali Yardımcısı Mustafa Erkayıran, Rize'nin eğitimde Türkiye'nin en başarılı 30 ili içerisinde olması için çalıştıklarını bildirdi.

Rize Vali Yardımcısı Mustafa Erkayıran, Rize’nin eğitimde Türkiye’nin en başarılı 30 ili içerisinde olması için çalıştıklarını bildirdi.
    Mustafa Erkayıran, Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik ve müdür yardımcılarıyla birlikte Kız Teknik ve Meslek Lisesi, Türkiye Odalar Borsalar Birliği Fen Lisesi ve Dörtyol Şehit Nedim Çalık İlköğretim Okulu’nu ziyaret etti.
    Rize’nin önüne gerçekçi bir hedef koymak için çalıştıklarını ifade eden Erkayıran, “2010 yılında fen lisesinden mezun olan öğrencilerin üniversiteye yerleşme başarısı yüzde 77 ise bu yılki hedefimiz yüzde 100 olmalıdır. Hedefsiz bir kitle olamaz. Hedefe ulaşmak için çok çalışmamız gerekiyor. Rize eğitimde fiziki yapı olarak Türkiye ortalamasının çok üstünde. Akademik başarı olarak da daha iyi yerlere gelmemiz gerekiyor. Eğitimde Türkiye’nin en başarılı 30 ilinden biri olmak için çalışıyoruz.” dedi.