Vali Yazıcı: En güzel hizmet insanların ayağına götürülen hizmettir

Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, idarecilerin görev yaptıkları şehri yaşanabilir hale getirmesiyle yöre halkının daha mutlu olacağını belirterek, en güzel hizmetin insanların ayağına götürülen hizmet olduğunu söyledi.

Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, idarecilerin görev yaptıkları şehri yaşanabilir hale getirmesiyle yöre halkının daha mutlu olacağını belirterek, en güzel hizmetin insanların ayağına götürülen hizmet olduğunu söyledi.

Yozgat Belediyesi tarafından 2013 yılı asfalt sezonu, Mehmet Hulusü Mahallesinde düzenlenen törenin ardından okunan dualar ve kurban kesimi sonrası başladı. Törene Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, Belediye Başkanı Yusuf Başer, İl Emniyet Müdürü Hasan Yılmaz, PMYO Müdürü Fazlı Öcal, daire müdürleri ve mahalle sakinleri katıldı. Vali Yazıcı ve Belediye Başkanı Başer, asfalt döken iş makinesinin üzerine çıkarak asfaltın yola dökümünü yaptı. Vali Yazıcı ve Belediye Başkanı mahalleli tarafından getirilen ayranı gazeteciler ve protokol üyelerine ikram etti.

Vali Yazıcı, burada yaptığı konuşmada insanların isteği, talepleri doğrultusunda yapılan hizmetlerin daha memnun edici daha fazla benimsendiğini kaydetti. En iyi hizmetin insanların ayağına götürülen hizmet olduğunu ifade eden Yazıcı, “Bahar mevsimiyle birlikte asfalt çalışmaları ilimizde başladı. Yapılan işin mahalle sakinleri tarafından benimsenmesi, korunması önemlidir. Belediye başkanımız böyle bir hizmete davet ettiği zaman gelmek istedim çünkü en güzel hizmet insanların ayağına götürülen hizmettir. Bu vesile ile asfaltlama sezonunun halkımıza, belediyemize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Belediye Başkanı Yusuf Başer de bu yıl 30 kilometre yolun asfaltını atacaklarını belirterek, “Bu yıl 30 kilometre yolumuzun asfaltını atacağız. İlimizdeki 23 mahallemizin tamamında asfaltlanmamış cadde ve sokağımız kalmamış olacak. Geçen yıllarda yaptığımız 90 kilometreye yakın asfaltımızı bu yıl yine en az 30 kilometre asfaltla buluşturacağız. Yozgat’ımızın daha önceki halini hemşerilerimiz bilirler. Kilit parke tozlu yolardan geçilmezdi. Bugün itibariyle taş dönemini bitirip asfalt dönemini başlattık. İnşallah yakın bir gelecekte Yozgat’ımızı alt yapıdan üst yapıya modern bir şehir olarak görürüz.” diye konuştu.

Mahalle sakinleri de kendi yollarının asfaltının atılmasına sevindiklerini ifade ederek Belediye Başkanı Yusuf Başer’e ve mahalle muhtarına teşekkür etti.