Vali’den ilginç yorum

Vali yardımsının yumrukla hastanelik ettiği memuru ziyaret eden Bingöl Valisi İrfan Balkanlıoğlu, olayın büyütülmemesini istedi.

Bingöl Vali Yardımcısı Tolga Polat, tartıştığı Karayolları 84’üncü Şube Şefi Mahfuz Koşan’ı yumruklayarak kaşını yardı. Olayı duyan Bingöl Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Koşan’ı kaldırıldığı hastanede ziyaret etti. Koşan’ın yakınları, ziyaret sonrası hastaneden çıkan Vali Balkanlıoğlu’na tepkilerini dile getirdi. Bunun üzerine Vali Balkanlıoğlu, olayın fazla büyütülmemesi gerektiğini, devlet işlerinde bu tür şeylerin olabileceğini söyledi.

Olay, bugün Karayolları’na ait şantiyede meydana geldi. Bingöl Vali Yardımcısı Tolga Polat, şantiyeye giderek buranan bir bölümünün bir mütteahit firmaya verilmesini istedi. Bunun üzerine Karayolları 84’üncü Şube Şefi Mahfuz Koşan, bunu kabul edemeyeceklerini belirtti. Çıkan tartışma uzayınca sinirlenen Vali Yardımcısı Polat, Karayolları Şefi Koşan’ı yumrukladı. Kaşı yarılan Koşan, çağrılan ambulansla Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Hastanede ziyaret

Olayı duyan Bingöl Valisi İrfan Balkanlıoğlu, hemen hastaneye giderek kaşına dikiş atılan Koşan’ı ziyaret etti. Ziyaret sonrası hastaneden çıkan Vali Balkanlıoğlu’na, Koşan’ın yakınları tepkilerini dile getirdi. Bunun üzerine Vali Balkanlıoğlu, olayın fazla büyütülmemesi gerektiğini, devlet işlerinde bu tür şeylerin olabileceğini söyledi.

Tedavisinin ardından taburcu edilen ve yaşanan olayla ilgili açıklama yapan Karayolları 84’üncü Şube Şefi Mahfuz Koşan, Vali Yardımcısı’nın daha önceden kendisiyle ilgili bir takım karalama çalışması yaptığını ve geçmişten gelen bir kinden dolayı kendisini tartakladığını iddia etti. Koşan, “Vali Yardımcısı Tolga bey, Karayolları şantiyesine gelerek, işçilerin çalıştığı şantiyeyi müteahhit firmaya vermek istediğini söyledi. Ben de Karayolları Bölge Müdürlüğü’nün izni olmadan buna müsaade edemeyeceğimi kendisine söyledim. Bunun üzerine kendisi bana hakaret etti, sonra da yumruk attı. Tolga bey, daha önce de benimle uğraştı, beni karalamaya çalıştı. Kendisi bazı konuları hazmedemediği için içinde beslediği kinden dolayı bana vurdu. Ben kendisinden davacı olacağım ve hakkımı sonuna kadar da savunacağım” diye konuştu.

RADİKAL