‘Valilik Kupası’ nedeniyle bazı yollar trafiğe kapatılacak

Taksim ile Sultanahmet arasında her yıl geleneksel olarak düzenlenen "Valilik Kupası" nedeniyle bazı yollar trafiğe kapatılacak.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, her yıl geleneksel olarak düzenlenen “Valilik Kupası” yarışları 26 Mart 2006 tarihinde saat 10:00’dan itibaren Taksim Atatürk Anıtı, Gümüşsuyu,Tophane, Karaköy, Galata Köprüsü, Eminönü, Sirkeci, Messeret Caddesi, Gülhane, Cağaloğlu, Valilik binası güzergahları arasında gerçekleşecek. Bu nedenle saat 09:00’dan itibaren yarışma bitimine kadar Taksim Çiçekçi ışıklar, Salıpazarı ışıklar, Dünya Sağlık Sokak çıkışı, Tophane Sanatçılar Sokak inişi, Gümüşsüyü Park çıkışı,Tophane ışıklar, Nilüfer Seyahat çıkısı, Lüleci Hendek Sokak, Gümüşsüyü Askeri Hastane çıkışı, Revani Sokak inişi, Miralay Şefikbey Sokak girişi, Kemeraltı ışıklar, Tank Zafer Tunaya Sokak çıkışı, Bankalar Caddesi’nden iniş, MKE çıkışı, Karaköy Meydan, Mete kavşağı, Perşembe Pazarı Işıklar, Kadırgalar ışıklar, Reşadiye Caddesi, Dolmabahce ışıklar, Ankara Caddesi, Fındıklı ışıklar, Alayköşkü Caddesi, Messeret Caddesi trafiğe kapatılacak.

Açıklamada, kapanan noktalar dışında sürücülerin Ragıp Gümüşpala Caddesi’nden gelip Sirkeci istikametine giden akım eski Ticaret Odası önünden Unkapanı ve Yenikapı istikametine yönlendirileceği kaydedildi. Yedikule Sahil güneyden gelen trafik akımı ise Çatladıkapı’dan Sultanahmet istikametine, Balat yolundan gelen trafik akımı da Atatürk Bulvarı Yenikapı istikametine, İnönü Stadı arkası, Mete Kavşağı, Divan Kavşağı, Tarlabaşı Bulvarı, Unkapanı gibi alternatif yollara yönlendirileceği belirtildi.