Valilik sitesi üzerinden kavga

Batman Milli Eğitim Müdürlüğü, ses düzenini beğenmediği müzik organizasyonu firmasının 600 YTL'lik alacağını ödememe kararı aldı.

19 Mayıs etkinliklerinde şehir stadında ses düzeni kuran müzik firmasına “ses düzeni bozuk” gerekçesi ile para ödememe kararı alan Milli Eğitim, Valiliğe şikayet edildi. Müzik sistemleri firması sahibi Nezir Şendur valilik internet sitesinde gönderdiği şikayet dilekçesinde Milli Eğitim’in 19 Mayıs etkinliklerinde kurduğu ses düzeni ücretinin kendisine verilmediğini ve gerekçe olarak “Ses düzenin bozuk olduğu”nun kendisine belirtildiğini dile getirip, sorunun çözümünü istedi.

Milli Eğitim Müdürü Şinasi Soyer de 19 Mayıs etkinliklerinde kurulan ses düzeninde mikrofondan ses çıkmadığını ve ses düzenin bozuk olduğunu bu nedenle kutlama komitesinin aldığı karar gereği 600 YTL’lik ücretin ödenmemesi yönünde karar alındığını dile getirdi.

Müzik sistemleri firma sahibi ise ucuz gerekçelerle kendisine ödeme yapılmamasını büyük bir haksızlık olarak değerlendirip, Vali Haluk İmga’nın konuya duyarlılık göstermesini isteyerek, bu nedenle Valilik internet sitesine şikayet dilekçesi gönderdiğini açıkladı.