Valilik: Üniversitedeki fuhuş operasyonunda 11 kişi mahkemeye sevkedildi

Hakkari Valiliği, Hakkari Üniversitesi'ndeki fuhuş operasyonu kapsamında gözaltına alınan aralarında öğretim üyeleri ve öğrencilerin de bulunduğu 15 kişiden 11'inin mahkemeye sevk edildiğini açıkladı.

Hakkari Valiliği, Hakkari Üniversitesi’ndeki fuhuş operasyonu kapsamında gözaltına alınan aralarında öğretim üyeleri ve öğrencilerin de bulunduğu 15 kişiden 11’inin mahkemeye sevk edildiğini açıkladı.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: “İl emniyet müdürlüğümüze yapılan bir ihbarla, Hakkari Üniversitesi’nde bazı öğretim görevlilerinin, kız öğrencilerle not tehdidi ile cinsel birliktelik kurmaya çalıştıkları ve bu yolla birçok kız öğrencinin mağdur edildiği bilgileri edinilmesi üzerine kaçakçılık ve organize suçlarla mücadele şube müdürlüğü tarafından Hakkari Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatları doğrultusunda 9 Nisan 2013 tarihinde soruşturma başlatılmıştır. Soruşturma kapsamında yapılan 6 aylık teknik ve fiziki takip çalışmaları neticesinde; suç örgütü kurmak, yönetmek, suç örgütüne üye olmak ve yardım etmek, örgüt faaliyeti kapsamında cinsel saldırı, rüşvet ve fuhşa aracılık suçları nedeniyle 8 Kasım 2013 tarihinde operasyon gerçekleştirilmiştir. Gerçekleştirilen operasyonda aralarında Hakkari Üniversitesi’nde görevli öğretim üyeleri ve öğrencilerin de bulunduğu toplam 15 şahıs gözaltına alınmıştır. Gözaltına alınan şahıslardan 4 şahıs işlemleri ardından Emniyet Müdürlüğümüzden salıverilmiştir. 11 şahıs ise 11 Kasım 2013 günü Hakkari Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilmişlerdir.” denildi.