Valinin oğlunun evini soyanlar yakalandı

Tunceli Valisi Mustafa Erkal'ın oğlu ve gelininin oturduğu evi soydukları iddia edilen 2 kişi gözaltına alındı.

Emniyet yetkililerinden alınan bilgiye göre, Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerinin yaptığı çalışma sonucunda yaklaşık bir ay önce Tunceli Valisi Mustafa Erkal’ın oğlu ve gelinin oturduğu Kırkkonaklar’daki evinde meydana gelen hırsızlık olayı aydınlatıldı.

Olayın ardından soruşturma başlatan Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, aldıkları bir ihbarı değerlendirerek, kuyumcudan altın bozdurmak isteyen Erkan ve Ergül O. kardeşleri gözaltına aldılar.

Emniyete getirilen 2 kardeşin verdikleri ifadelerinde, Vali Erkal’ın oğlu ve gelinin oturduğu eve gündüz kapı kilidini kırarak girdikleri ve içeride bulunan bilgisayar kasası ve monitörle birlikte, kol saati ve valiye ait silahı çaldıklarını söyledikleri öğrenildi.

Zanlıların evde buldukları otomobil anahtarı ile kapı önündeki otomobili de alarak kaçtıkları ve esrar almak üzere gittikleri sırada, otomobilin esrar satın aldıkları kişilerce gasp edildiğini ifade ettikleri kaydedildi.

Daha önce de 12 ev ve 5 oto hırsızlığı olayını karıştıkları tespit edilen zanlıların, Yıldızevler’de hırsızlık amacıyla yalnız yaşayan kadınların evlerine girdikleri ve ayna üzerine tehdit içeren notlar yazdıkları belirlendi.

Zanlılarla birlikte çalıntı olduğu tespit edilen bir adet gitar, cep telefonu, parfüm, çakmak, kol saatleri ve çeşitli ziynet eşyaları da ele geçirilirdi.

Emniyette işlemleri tamamlanan zanlılar, adliyeye gönderildi.