Vali’den köy çeşmesi açılışı

Burdur'un Yeşilova ilçesine bağlı Dereköy'ün içme suyu vanasını Vali Rasih Özbek açtı.

Sabah saatlerinde ilçe kaymakamı Kemal Çeber’i makamında ziyaret eden Vali Özbek, burada ilçe ile ilgili brifing aldı. Vali Özbek, ilçe sınırlarına yapılması planlanan kayak merkezi için son aşamaya gelindiğini bildirdi. Yaklaşık 10 gün önce Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç’un verdiği söz ile Tınaztepe’nin kayak merkezi yapılması kararının Bakanlar Kurulu’ndan geçtiğini belirten Özbek, 13 yıllık uğraşın bitmek üzere olduğunu müjdeledi.

Özbek, daha sonra şehre yeni gelen Emniyet Müdürü Celal Aydoğan ile birlikte ilçe emniyet amirliğinde asayiş olayları hakkında kısa bir bilgi aldı. Vali Özbek, polislerin ve tüm memurların vatandaşlara karşı davranışlarında daha nazik olmaları hususunu gündeme taşıdı. Devletin temel taşının vatandaş olduğunu hatırlatan Özbek, daha sonra Belediye Başkanı Yunus Tokgöz’ü de makamında ziyaret etti.

İlçedeki ziyaretlerinin ardından Dereköy’e geçen Vali Özbek, yenilenen içme suyu boru hattının açılışını yaptı. Vanayı açmak için yaklaşık bir metre karelik çukura inmek zorunda kalan Vali Özbek, çıkışta milletvekilleri ve vatandaşlardan destek aldı. KÖYDES programından 70 bin YTL harcanarak yapılan yenileme çalışmaları ile köyün su sıkıntısı tamamen son buldu. Eski ve dar borular yüzünden su sıkıntısı yaşanan köyde oturan 570 vatandaş, Vali Özbek’in vanayı açması ile birlikte rahatladı.

Açılış sırasında AK Parti Burdur milletvekilleri Bayram Özçelik ile Mehmet Alp, CHP Milletvekili Ramazan Kerim Özkan, İl Emniyet Müdürü Celal Aydoğan, bazı kamu müdürleri kamu müdürleri ve vatandaşlar da hazır bulundu. Vali Özbek, açılış köyde önüne geçen çocuklara hediyeler dağıtmayı da ihmal etmedi.