Vampir Amerika

ISTANBUL - Irak'i isgal ederek 100 binden fazla insanin ölmesine neden olan ABD isgal ordusu, masum insanlarin kanlarini içmeye devam ediyor.

ABD askerleri tipki bir vampir gibi Irak halkinin kanindan beslenmeye devam ediyor. Irak’ta görgü taniklari ve polis, Amerikan askerlerinin bir minibüse ates açtiklarini ve saldirida ayni aileden 5 kisinin öldügünü söylediler.
CENAZEYE GIDIYORLARDI
Saldiridan kurtulanlardan biri, Bagdat’in 80 kilometre kuzeyindeki Balad’dan Bakuba’ya, bir cenaze törenine katilmak için gitmekteyken, bir ABD devriyesinin yolda kendilerine dogru geldigini anlatti. Adini açiklamayan görgü tanigi, “Devriyenin geçmesi için yolun öbür yanina geçmeye çalistik, ancak onlar ates açtilar” dedi. Polis yetkilileri ve hayatta kalan aile üyeleri, saldirida ikisi çocuk 5 kisinin öldügünü, 2 kadin ile bir çocugun yaralandigini bildirdiler.
BU ÇOCUKLAR DA MI DIRENISÇI?
Bir aile üyesi “Onlar çocuktu, direnisçi degillerdi’ diye aglarken, basindan kanlar akan bir digeri, “Kursunlarin arkadan ve önden arabaya degdigini hissettik. Kafalar parçalandi, çocuklardan biri elinden vuruldu” diye anlatti. Öte yandan ABD askerleri, sik sik kontrol noktalarinda sivillere ates açiyorlar.