Van Belediyesi’nden tasavvuf müzigi konseri

VAN - Van Belediyesi ve Van Musiki Dernegi isbirligi ile hazirlanan Tasavvuf Müzigi konseri büyük begeni topladi.

Kültür Merkezi Tiyatro Salonu’ndaki konsere vatandaslar yogun ilgi gösterdi. Konsere, Van Valisi M. Niyazi Tanilir, Belediye Baskani Burhan Yenigün, Musiki Dernegi Baskani Murat Oto, kurum amirleri ve çok sayida vatandas katildi.

Van Musiki Dernegi ile ortaklasa düzenlenen konserde hem solo hem de koro olarak ilahiler seslendirildi. Konser öncesi konusan Van Belediye Baskani Burhan Yenigün, bu tür organizasyonlara büyük önem verdiklerini kaydetti. Halkin ruhen huzur bulmasi için bu tür konserlere ihtiyaç duyulduguna deginen Yenigün, “Ramazan ayi boyunca belediyemizin asevinde iftar yemeginin yaninda iyi ortam olsun diye vatandaslarimiza tasavvuf müzigini dinlettirdik. Iftar yemegine gelmeyen vatandaslarimizin da dinlemeleri için bu tasavvuf müzigi konserini düzenledik. Amacimiz arkamizdan bir iz birakmak, hayirla yad edilmektir. Belediye olarak sadece yol, köprü yapmiyoruz, biz gönüller de yapiyoruz. Kültürü ihmal etmedik. Sosyal etkinliklere devamli katki sunduk ve sunmaya devam edecegiz.” diye konustu.

Van Musiki Dernegi Baskani Murat Oto ise, belediyeye bu organizasyonlari gerçeklestirdikleri için tesekkür ederek, desteklerinin devamini istedi. Konser sonunda Baskan Yenigün, Dernek Baskani Murat Oto’ya bir plaket verirken, dernek de Yenigün’e desteklerinden dolayi plaket takdim etti.