Van Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri Gaziantep Ticaret Odası’nı ziyaret etti

Van Ticaret ve Sanayi Odası (VATSO) meclis üyeleri, Gaziantep Ticaret Odası'nı (GTO) ziyaret etti.

Van Ticaret ve Sanayi Odası (VATSO) meclis üyeleri, Gaziantep Ticaret Odası’nı (GTO) ziyaret etti. Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık ve Meclis Başkanı Ali Yener’le görüşen meclis üyeleri, Gaziantep’i model ve örnek aldıklarını dile getirdiler.

GTO Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık ile Meclis Başkanı Ali Yener’le görüşen meclis üyeleri, Gaziantep’in gelişme konusunda kendileri için model olduğunu ve örnek aldıklarını belirttiler. GTO Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık ve Ali Yener, bölgenin ve Van’ın kalkınması için ortaklaşa olarak geliştirilecek her projeye destek vermeye hazır olduklarını, Van’ın gelişmesinin, birlik ve beraberliğin pekiştirilmesinin önemli rol oynadığını ifade ettiler.

GTO Başkanı Bartık, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin önemli bir turizm, sanayi ve ticaret potansiyeli barındırdığını, bunun harekete geçirilmesi için odalar arasında işbirliği ve güç birliği oluşturmanın büyük önem taşıdığını dile getirdi. Bartık, şöyle dedi: “Bölgedeki kentlerin kalkınması için odaların yapacağı işbirliği gelişmeye ivme kazandıracaktır. Bu nedenle odalar arasındaki işbirliği güçlendirilmelidir. Son dönemlerde bölgede meydana gelen olumlu gelişmeler dikkate alındığında bu bir fırsat olarak değerlendirilmelidir. Bölgenin kalkınması için odalar arasında geliştirilecek olan her projeye destek olmaya hazırız. Bölge odaları arasında işbirliği, güçbirliği oluşturulması amacıyla bölge odaları arasında karşılıklı olarak yapılacak ziyaretler büyük önem taşıyor. Bölgenin barındırdığı turizm, sanayi, ticaret ve tarım potansiyelinin değerlendirilmesi halinde bölge önemli bir aşama kaydedecektir.”

Model olarak aldıkları Gaziantep’e yaptıkları ziyaretten çok memnun olduklarını belirten VATSO üyesi iş adamları, yeni teknolojileri yerinde görme açısından önemli fırsat yakaladıklarını belirttiler. Gaziantep ve Kahramanmaraş gezisine katılan 30 üyeden oluşan Van Ticaret ve Sanayi Odası meclis üyeleri heyeti, Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi’nde firma ziyaretlerinde bulundu.