Van’da güvenlik toplantisi yapildi

VAN - Hakkari'de meydana gelen olaylarin Van'a siçramamasi için Van'da Emniyet Müdürlügü ekipleri tarafindan 2 gündür alinan güvenlik önlemlerinden sonra bugün Valilikte sivil toplum örgütlerinin katilimi ile güvenlik zirvesi yapildi.

Açiklamayi yapan Vali Vekili Ahsen, Van’da güvenlik probleminin olmadigini belirterek, Van’da ciddi anlamda güvenlik ve asayis probleminin olmadigi, buna vatandasin sagduyulu davranisi sivil toplum örgütü ve kanaat önderlerinin etkisi oldugunu söyledi.

Vali Vekili Ahsen, Van’in kalkinmasi için herseyden önce huzurun saglanmasi gerektigini ifade ederek, “Van ili sokak olaylarinin, cam ve çerçeve indiren, ne yaptigini çok fazla bilmeyen gençlerin görüntüsü ile akillarda olmamalidir. Van, ürettigi ihraç ürünleri, tarimsal ve hayvanciligi ve fek fazla bilinmeyen ve azi degerlendirilen dogal ve tarihi güzelligi ile gündeme gelmelidir.” dedi.

Toplantiya Il Jandarma Komutani Albay Hamit Özdemir, Emniyet Müdür Yardimcisi Murat Kurt, Belediye Baskan Yardimcisi Abdullah Çalli, Van Ticaret ve Sanayi Odasi Baskani Zahir Kandasoglu, siyasi parti temsilcileri, diger sivil toplum örgütü temsilcileri katildi.