Varan Karadeniz yollarında

Varan Turizm, Karadeniz Sahil Yolu'nda sona yaklaşılması ve bölge halkının isteği üzerine Samsun ve Ordu'ya acentalığını açtı.

Bugünden itibaren seferlerine başlayan Varan Turizm, son model Setra marka dokuz otobüsle ilk etapta Samsun-Ankara, Samsun-İstanbul, Ordu-Ankara, Ordu-İstanbul ile yaz aylarında da İzmir ve Antalya hattında hizmet verecek.

Karadeniz acentalığını MED Şirketler Grubu’na veren Varan, Ordu şubesinin açılışinı bugün gerçekleştirdi. Açılışa, Vali Dr. Said Vakkas Gözlügöl, Belediye Başkanı Seyit Torun, Emniyet Müdürü Rıdvan Güler, Cumhuriyet Başsavcısı Fevzi Büyüktümtürk, daire müdürleri, kaymakamlar, MED Şirketler Grubu ortakları Refaettin Şahin, Şinasi Kuş, Özbek Gürgün, Tayfun Suer, Ertekin Çolak, İbrahim Akar, Ali Aydın ve çok sayıda vatandaş katıldı. Açılış kurdelesini Vali Said Vakkas Gözlügöl, CHP Ordu Milletvekili Sami Tandoğdu, Belediye Başkanı Seyit Torun, Varan Turizm Genel Müdürü Yusuf Bolayırlı kesti. Davetliler, açılışın ardından hep birlikte otobüslerin önünde fotoğraf çektirdi.

Varan Turizm Genel Koordinatörü Ahmet Sarıahmetoğlu, bölgedeki diğer turizm şirketleri ile uzlaşma içinde olduklarını kaydetti. Çok medeni bir çizgide hizmet sunacaklarını anlatan Sarıahmetoğlu, Karadeniz’e bölge halkının yoğun isteği üzerine ve Sahil Yolu’nun bitmesinden girdiklerini vurguladı. “Karadeniz gidilmeyen, görülmeyen yer olmaktan çıkmalı.” diyen Sarıahmetoğlu, “Bu yolla ilgili çok münakaşalar yapıldı. Ama bana göre çok geç kalan bir yoldu. Karadeniz, Sahil Yolu ile birlikte değer kazandı. Yol üzerine de turistik tesisler yapacağız. İlk başta kuracağımız bu hatlarla 150 kişiye de istihdam sağladık.” diye konuştu.

2006 model 9 Setra otobüs ile bölgede hizmete başladıklarının altını çizen Sarıahmetoğlu, kısa zaman sonra bu yol üzerinden Türk Cumhuriyetleri’ne de seferler düzenleyeceklerini kaydetti.