Varan Turizm Karadeniz yollarinda

ORDU - Varan Turizm, Karadeniz Sahil Yolu'nun bitme asamasina gelmesi dolayisiyla bölgeye seferler düzenleme karari aldi.

Varan Turizm Genel Koordinatörü Ahmet Sariahmetoglu, Varan Turizm Finans Koordinatörü Serdar Inat ve MED Sirketler Grubu ortaklari Refaettin Sahin, Sinasi Kus, Özbek Gürgün, Tayfun Suer, Ertekin Çolak, Ibrahim Akar, Ali Aydin, Gazeteciler Cemiyeti’nde basin yoplantisi düzenledi.

Genel Koordinatör Ahmet Sariahmetoglu, bölgedeki diger turizm sirketleri ile uzlasma içinde olduklarini kaydetti. Çok medeni bir çizgide hizmet sunacaklarini anlatan Sariahmetoglu, uçak seferlerinden yüzde 1.3 oraninda etkilendiklerini söyledi.

MED Sirketler Grubu Baskani Refaettin Sahin, Sahil Yolu’nun hizmete açilacak olmasindan Varan Turizm’in Karadeniz acentaligini aldiklarini bildirdi. Sahil Yolu’nun hizla ilerlemesi sebebiyle Karadeniz’e de girme karari aldiklarini açiklayan Refaettin Sahin, 2006’nin nisan ayinda seferlerine baslayacaklarini dile getirdi.

Sahin, ilk etapta Samsun-Ankara, Samsun-Istanbul, Ordu-Ankara, Ordu-Istanbul ile yaz aylarinda da Izmir ve Antalya hattinda hizmet vereceklerini anlatti. “Karadeniz gidilmeyen, görülmeyen yer olmaktan çikmali.” diyen Sahin, “Bu yolla ilgili çok münakasalar yapildi. Ama bana göre çok geç kalan bir yoldu. Karadeniz, Sahil Yolu ile birlikte deger kazandi. Yol üzerine de turistik tesisler yapacagiz. Ilk basta kuracagimiz bu hatlarla 150 kisiye de istihdam saglanacak.” diye konustu.

2006 model 9 Setra otobüs ile bölgede hizmete baslayacaklarinin altini çizen Sahin, kisa zaman sonra bu yol üzerinden Türk Cumhuriyetleri’ne de seferler düzenleyeceklerini kaydetti.