‘Vatandaş polis işbirliği olmazsa sorunlar çözülemez’

Samsun Emniyet Müdürü Mustafa İlhan, "Vatandaş - polis işbirliği olmazsa sorunlar çözülemez" dedi.

İlhan, “Her mahallenin asayiş yönünde farklı sorunları var. Muhtarlarımızın katıldığı bu toplantıda, suç ve suç unsurlarının önlenmesi ve kısa sürede müdahale edilmesi için tedbirlerimizi artıracağız.” diye konuştu.

Samsun’da ıÜüMobil Elektronik Sistem Entegrasyonu (MOBESE) kameraları güvenlik sistemi için Emniyet Genel Müdürlüğü ile yazışmalarda bulunduklarını belirten müdür İlhan, “ıÜüKentteki asayiş ve trafik olaylarını kontrol altına almak için kentin belli noklaranı ilk etapta 16 kamera ile başlanılacak ve daha sonra de isteğe bağlı olarak ilave edilebilecek bir sistemi kısa süre içesinde kuracağız.” şeklinde konuştu.

Muhtarlar, devriye ekiplerinin mahalle arasında daha sık dolaşmasını, karakollardaki polis sayısının artırılmasını ve emniyet araçlarının çok eski olması nedeniyle küçük kazalarda bile polislerin hayatını kaybettiğini belirterek araçların yenilenmesi gibi taleplerde bulundu.

Emniyet Müdürü İlhan, muhtarların söylediklerini not alarak, gerekli çalışmaların yapılacağını kaydetti. Toplantıya ayrıca, emniyet müdür yardımcıları, şube müdürleri ile karakol amirleri de katıldı.