Vatandaşa sıcak yemek verildi

İskenderun'da evlerini su basan vatandaşlara İskenderun Belediyesi tarafından sıcak yemek dağıtılıyor.

İskenderun Belediyesi’ne bağlı vinç, dozer, vidonjer ve iş makinaları 24 saat aralıksız çalışarak, çamur deryasına dönüşen mahalle ve sokakları temizliyor. İskenderun Belediye Başkanı Mete Aslan, gündüz olduğu gibi gecede sular altında kalan evleri, iş yerlerini denetliyor.
İskenderun Belediyesi olarak halka sıcak yemek vermenin yanında hizmet etmenin gayreti içerisinde olduklarını belirten Başkan Mete Aslan, “Yaşanan felakette evlerini su basan Muradiye, Numune, Dumlupınar ve diğer mahallelerde oturan halkımıza sıcak yemek ulaştırmanın onurunu yaşıyoruz. Bu vatandaşlar bizim halkımız iyi günde olduğu gibi kötü günlerinde de yanlarında olmamız lazım. Halkımızın yaralarını yavaş yavaş sarıyoruz, Belediye ekiplerimiz 24 saat görev yapıyorlar” dedi.
İskenderun Belediyesi ekiplerinin ve iş makinalarının 24 saat çalıştığını belirten İskenderun Belediye Başkanı Mete Aslan, “Şehrimizde cadde ve sokaklardaki su tahliyeleri bitmek üzere ancak selin beraberinde getirdği çamur ve çöp yığınları evlerin içerisine kadar girmiş, logar kapaklarını kapatmış olması işlerimizi zorlaştırıyor. Tüm bu zorluklara rağmen en kısa zamanda cadde ve sokaklardaki temizlik ve tahliye çalışmaları sona erecek, halkımız biraz sabırlı olsun” şeklinde konuştu.