Vatandaşlar fuarda köy okuluna kitap bağışlayabilecek

4 Eylül Sivas Kültür ve Sanat şenliğinin en kapsamlı ayağını oluşturan 2. Kitap Günleri başladı.

4 Eylül Sivas Kültür ve Sanat şenliğinin en kapsamlı ayağını oluşturan 2. Kitap Günleri başladı. 217 yayınevinin katıldığı fuardan kitap alan vatandaşlar, kitapları köy okullarına bağışlayabilecek.

Sivas Kongresi’nin 94. yıl dönümü nedeniyle bu yıl yapılacak kutlamalar çerçevesinde 4 Eylül Sivas Kültür ve Sanat şenliğinin en kapsamlı ayağını oluşturan 2. Kitap Günleri başladı. Resmi açılışı bugün yapılacak Kitap fuarına katılan yayınevleri hazırlıklarını tamamlayarak okurlarıyla buluştu.

Fuarın açılmasıyla birlikte alan kitapseverlerin akınına uğradı. 217 yayınevinin birbirinden zengin kitaplarını görmek isteyen vatandaşlar soluğu fuar alanında aldı. Birbirinden ünlü 30 yazarın imza günü ve söyleşileriyle renk katacağı Kitap fuarı 30 Ağustos – 05 Eylül 2013 tarihleri arasında ziyaret edilebilecek.

VATANDAŞLAR ALDIKLARI KİTABI KÖY OKULLARINA BAĞIŞLAYABİLECEK
Bu yıl etkinlikte bir farklılık olarak stantlara kitap kumbaraları konacak. Stantlardan kitap alan ya da fazla kitap olan vatandaşlar kumbaraya attığı kitaplarla etkinliğin sonunda imkânları az olan köylerdeki okullara kitap bağışlamış olacak.

30 YAZAR KATILIYOR
30 yazar, etkinliğe katılarak imza günü yapacak ve söyleşilerle kutlamalara renk katacak. Katılacak yazarların isimleri şöyle:

Adnan Mahirogulları, A Necip Günaydın, Arslan Bulur, Aşık İsmeti, Banu Avar, Berat Demirci, Edibe Sözen, Erhan Afyoncu, Erhan Arıklı, Fatma Pekşen, Feyzullah Budak, Hasan Köni, Hayati İnanç, Kadir Üredi, Kahraman Tazeoğlu, Kemalettin Kuzucu, Mehmet Ali Bulut, Mehmet Niyazi, Meltem Caniklioğlu, Mustafa Armağan, Nurullah Genç, Sabiha Paktuna Keskin, Salih Şahin, Selçuk Düzgün, Şeref Boyraz, Sinan Meydan, Sinan Yağmur, Tarık Uslu, Uğur Arslan, Ümit Özdağ.