Vatandaşlar orman yangınlarına karşı camilerden yapılan anonslarla uyarılıyor

Antalya'nın Manavgat ilçesinde poyrazlı havaya bağlı muhtemel orman yangınlarına karşı duyarlı olunması hususunda camilerden anonslar başladı.

Antalya’nın Manavgat ilçesinde poyrazlı havaya bağlı muhtemel orman yangınlarına karşı duyarlı olunması hususunda camilerden anonslar başladı. Manavgat’ta hafta sonuna kadar etkili olacak poyrazlı havaya bağlı orman yangınları olmaması için yarın cuma namazında imam hatipler cami cemaatini hutbe vaazlarıyla bilgilendireceği belirtildi.

Manavgat Müftülük Şefi Ahmet Gürbüz, Manavgat Kaymakamlığı’nın poyrazlı hava uyarısıyla ilgili yazının ellerini ulaşır ulaşmaz konu ile ilgili din görevlilerini bilgilendirdiklerini söyledi. Bugün 9 belde 78 köyde bulunan 174 camide görev yapan din görevlilerinin poyrazlı hava ile ilgili üç defa duyuru anonsu yaptığını belirten Gürbüz, anonsların poyrazlı hava etkisini yitirinceye kadar devam edeceğini kaydetti. Gürbüz, “Poyrazlı havaya bağlı muhtemel orman yangınlarının oluşmasını önlemeye önelik camilerimizde uyarı anonslarımız devam ediyor. Din görevlilerimiz yarın Cuma namazında cami cemaatini hutbe ve vaazlarında bilgilendirecek. Konu ile ilgili tüm din görevlilerimizi bilgilendirdik. Cep telefonlarına da mesaj çektik.” diye konuştu.